Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Nowe kierownictwo Portu Gdynia

fot. T.urbaniak_Port Gdynia

Rada Nadzorcza w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego powołała 1 sierpnia 2016 Adama Mellera na stanowisko prezesa zarządu w zarządzie VI kadencji spółki Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Nowe kierownictwo Portu Gdynia

 2016-08-08 10:20 
fot. T.urbaniak_Port Gdynia

fot. T.urbaniak_Port Gdynia

Anna Kłosmoje artykuly

Rada Nadzorcza w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego powołała 1 sierpnia 2016 Adama Mellera na stanowisko prezesa zarządu w zarządzie VI kadencji spółki Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA.


Objęcie stanowiska przez powołanego uchwałą Rady Nadzorczej nowego prezesa zarządu nastąpiło z dniem 2 sierpnia 2016 r.

Postępowanie kwalifikacyjne prowadzone było na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2003 roku w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka zarządu w niektórych spółkach handlowych.


Adam Meller obejmował do 2008 roku stanowisko prezesa Towarzystwa Finansowego SKOK (obecnie Aplitt SA), a następnie wiceprezesa Towarzystwa Zarządzającego SKOK Sp. z o.o., oferującego produkty i usługi finansowe dla Kas Stefczyka oraz pozostałych podmiotów systemu SKOK w Polsce.

Towarzystwo Finansowe SKOK było stworzone do świadczenia usług finansowych. W 2007 roku zostało przekształcone w spółkę typowo technologiczną. Jako jedyna z wielu spółek z "rodziny" SKOK jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Meller w latach 90. XX w. pracował także w jednym z wydziałów portowych.

Przypomnijmy: w lipcu 2016 roku stanowisko prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdynia stracił Janusz Jarosiński, który związany był z gdyńskim portem od ponad 30 lat. Przeszedł wiele szczebli w karierze. 30 listopada 1999 roku, w akcie notarialnym zawiązania Spółki Akcyjnej Zarządu Morskiego Portu Gdynia, powołany został przez Akcjonariuszy Założycieli na prezesa zarządu pierwszej kadencji. Potem był nieprzerwanie wiceprezesem bądź prezesem. Na ostatnią kadencję, czyli szóstą, wybrano Jarosińskiego 28 kwietnia 2014 roku (w wyniku postępowania kwalifikacyjnego).

Już wcześniej, bo w maju 2016 roku, odwołano część zarządu portu - Walerego Tankiewicza, wiceprezesa ds. infrastruktury i zarządzania majątkiem i Krystynę Szambelańczyk, wiceprezes ds. finansów i zarządzania finansami.

Natomiast w połowie czerwca, w wyniku prowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, uzupełniono skład zarządu Gdyńskiego Portu. Na stanowiska powołano dwóch nowych wiceprezesów. Decyzją Rady Nadzorczej na stanowisko wiceprezesa i dyrektora ds. infrastruktury i zarządzania majątkiem powołany został Grzegorz Dyrmo, a wiceprezesem i dyrektorem ds. finansów i zarządzania finansami został Piotr Nowak.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu