Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Nowe pracownie symulacyjne

pracownia gastronomiczna

Nowoczesne pracownie symulacyjne dla kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych zostały oddane do użytku w ZSP nr 3 w Wejherowie.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Nowe pracownie symulacyjne

 2013-04-16 07:00 
pracownia gastronomiczna

pracownia gastronomiczna

( fot. DD )

Nowoczesne pracownie symulacyjne dla kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych zostały oddane do użytku w ZSP nr 3 w Wejherowie.

Z nowej pracowni hotelarskiej i obsługi konsumenta, które mieszczą się w budynku przy ulicy Budowlanych, najbardziej cieszy się młodzież i rada pedagogiczna. Choć zachwytu nie kryją również samorządowcy m.in. wicestarosta powiatu Jan Domański czy zastępca burmistrza Redy Teresa Kania. Od teraz uczniowie na miejscu zapoznają się z funkcjonowaniem hotelu, obsługą klienta w recepcji, restauracji czy kawiarni. Uzyskane umiejętności pozwolą uczniom na profesjonalne przygotowanie się do zatrudnienia we wszystkich obiektach hotelarskich i gastronomicznych. Pracownia hotelarska wyposażona jest w recepcję hotelową, pokój mieszkalny i stanowisko komputerowe z programami specjalistycznymi do nauki zawodu. Pracownia obsługi konsumenta pozwala na kształcenie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Składa się z stanowiska do obsługi gości, wyposażonego w stoły, krzesła, pomocniki kelnerskie, bieliznę i zastawę stołową, drobny sprzęt kelnerski, wózek kelnerski z wyposażeniem. Natomiast stanowisko barowe wyposażone jest w ladę barową, sprzęt barowy, blat roboczy do sporządzania potraw i napojów. Ponadto w pracownii jest chłodziarko-zamrażarka, zmywarka, trzon kuchenny z piekarnikiem, kuchenka mikrofalowa, ekspres ciśnieniowy do kawy, blender i podgrzewacze. Uczniowie mogą więc nabyć umiejętności przygotowywania i podawania śniadań w obiekcie. Jak podkreśla kierownik szkolenia praktycznego Krystyna Lis-Łubkowska, odpowiedni poziom kształcenia przyczyni się do podniesienia umiejętności zawodowych absolwentów, a tym samym zapewni im możliwość sprostania wyzwaniom rynku pracy.

- Pokazujemy uczniom jak zrealizować plany specjalisty od żywienia i usług gastronomicznych – dodaje kierownik. - Dowiadują się, jak organizować bale, przyjęcia, w jaki sposób planować menu oraz jak przygotować dokumentację techniczną i gotować.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu