Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Nowy Express Powiatu Puckiego. Co w numerze?

fot.archiwum

Najnowszy numer Expressu Powiatu Puckiego trafił właśnie w Wasze ręce. O czym piszemy na łamach gazety?

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Nowy Express Powiatu Puckiego. Co w numerze?

 2016-11-10 09:25 

Najnowszy numer Expressu Powiatu Puckiego trafił właśnie w Wasze ręce. O czym piszemy na łamach gazety?

fot.archiwum

Zaczynamy od ważnej inwestycji dla wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców regionu. Mowa o "Drodze Trzech Powiatów", czyli siedmiokilometrowej trasie, która połączy ulicę Pucką w Gdyni z ulicą I Dywizji Wojska Polskiego na granicy Rumi i Kosakowa. Samorządowcy z Gdyni, Kosakowa i Rumi porozumieli się w sprawie przygotowania dokumentacji technicznej tej drogi, będą także wspólnie szukali pieniędzy na jej realizację. Droga w  przyszłości może stanowić alternatywną trasę do przejazdu ulicą Hutniczą lub drogą krajową nr 6.  Wspomniane drogi są mocno zatłoczone w godzinach szczytu, alternatywna trasa na pewno się przyda w trakcie poważnych wypadków lub dużych robót drogowych. W pobliżu drogi technicznej elektrociepłowni znajdują się tereny przemysłowo-usługowe o powierzchni 530 ha.
- Budowa drogi jest niezbędna do skomunikowania terenów inwestycyjnych w obszarze Doliny Logistycznej, stanowiącej naturalne zaplecze dla Portu Gdynia – czytamy w liście intencyjnym samorządowców z trzech gmin.

W numerze piszemy także o trzygwiazdkowym hotelu Skipper, który powstaje w centrum Rewy. Obiekt ma oferować 56 pokoi dla 150 osób i bogatą bazę SPA. Inwestor liczy, że z do hotelu będą przyjeżdżały rodziny, goście biznesowi i miłośnicy windsurfingu, kitesurfingu i żeglarstwa.


Ważny materiał numeru to także obszerne podsumowanie premierowej edycji Budżetu Obywatelskiego we Władysławowie. Piszemy tam o wynikach głosowania i próbujemy porównać je z wynikami w sąsiednich gminach. Wspominamy także o teledysku, który był kręcony w Pucku i nastrojowej Wieczornicy, która odbyła się we Władysławowie.


Numer zamyka strona sportowa.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu