Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

O rybach w Starych Jabłonkach

warmia.mazury.pl

Z inicjatywy Gustawa Marka Brzezina, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, została zorganizowana konferencja „Rozwój obszarów wiejskich w aspekcie rybactwa śródlądowego i promocji ryb jako żywności funkcjonalnej w regionie Warmii i Mazur”.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

O rybach w Starych Jabłonkach

 2016-07-05 18:00 
warmia.mazury.pl

warmia.mazury.pl

Z inicjatywy Gustawa Marka Brzezina, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, została zorganizowana konferencja „Rozwój obszarów wiejskich w aspekcie rybactwa śródlądowego i promocji ryb jako żywności funkcjonalnej w regionie Warmii i Mazur”.

Spotkanie odbyło się 30 czerwca w Starych Jabłonkach. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej w Warszawie i Gdańsku, świata nauki, starostowie, burmistrzowie i wójtowie gmin warmińsko- mazurskich, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, uprawnieni do rybactwa oraz wędkarze. Gośćmi konferencji byli również Urszula Pasławska, poseł na Sejm RP oraz Janusz Wrona, dyrektor Departamentu Rybołówstwa w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Z dużym zainteresowaniem uczestników spotkały się prezentacje tematyczne przedstawione przez kadrę naukowo-badawczą z Instytutu Rybactwa Śródlądowego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

- Samorząd województwa był zawsze zainteresowany zachowaniem bioróżnorodności  ichtiofauny w naszych wodach, gdyż będzie to gwarantowało gospodarcze i rekreacyjne wykorzystanie zasobów naturalnych  w sposób racjonalny – powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Wody regionu stanowią znaczący potencjał gospodarczy, rekreacyjny i turystyczny, który trzeba rozsądnie zagospodarować dla dobra nas wszystkich. Należy też pamiętać, że rybactwo oraz wędkarstwo funkcjonują w unikatowych oraz realnych uwarunkowaniach przyrodniczych krajobrazu i są jego tradycyjnym elementem. Stąd konieczność ciągłej, merytorycznej dyskusji na temat ewentualnych problemów  i możliwości ich rozwiązania.

Konferencji towarzyszyła degustacja ryb, które są produktem regionalnym, tradycyjnym i funkcjonalnym. Poczęstunek został przygotowany przez gospodarstwa rybackie Szwaderki, Bogaczewo, Giżycko, Ostróda, Mrągowo, Śniardwy i Iława.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu