Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

O tym mówią menedżerowie

Dr Radosław Stojek, Kierownik Programu MBA Project Management, wykładowca Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, menedżer i przedsiębiorca, Dyrektor Zarządzający Grupa 1INFO Sp. z o.o.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

O tym mówią menedżerowie

 2016-09-29 09:50 

Dr Radosław Stojek, Kierownik Programu MBA Project Management, wykładowca Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, menedżer i przedsiębiorca, Dyrektor Zarządzający Grupa 1INFO Sp. z o.o.


- Menedżer na studiach?

- Studia MBA to droga dla ambitnych osób, traktujących zajęcia na uczelni jako realną inwestycję oraz ważny krok w swojej zawodowej karierze. Studia MBA przeznaczone są dla osób aspirujących do piastowania kierowniczych stanowisk, zarządzających średnimi i dużymi firmami, menedżerów różnego stopnia. Ich absolwenci posiadają  wysokie kwalifikacje, a także praktyczne umiejętności, które pozwalają odnaleźć się w wymagających biznesowych realiach. Studia MBA Projekt Management realizowane w gdyńskiej Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego powstały we współpracy z partnerem biznesowym, firmą szkoleniową Altkom Akademia oraz niemiecką uczelnią Hochschule Bremerhaven. Spojrzenie na biznes z praktycznej strony oraz międzynarodowe doświadczenie pozwoliło na opracowanie programu odpowiadającemu najnowszym wymaganiom rynkowym i biznesowym.

- Dlaczego warto zainwestować swój czas i pieniądze w studia MBA?

-. Najważniejszą korzyścią, jaka płynie z uczestnictwa w studiach MBA jest uzyskanie globalnego spojrzenia na przedsiębiorstwo i jego funkcjonowanie na współczesnym rynku oraz zrozumienie istoty wszystkich procesów, jakie składają się na osiągnięcie sukcesu w biznesie. Mam na myśli tu nie tylko „twarde” fundamenty współczesnego przedsiębiorstwa, jak regulacje prawne i finanse,  ale także równie ważne kwestie „miękkie”, jak PR, zasoby ludzkie i marketing.

W WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni ogromny nacisk kładziemy na naukę praktycznych umiejętności, rozwiązywanie potencjalnych problemów oraz analizowanie bieżących trendów. Absolwent studiów MBA musi odnaleźć się w międzynarodowym środowisku oraz skutecznie współpracować w zespole, stając się cenionym ekspertem. Jak wskazują rankingi, osoby z dyplomem MBA z reguły znajdują dobrze płatną pracę na kierowniczym stanowisku, szczególnie ci, którzy kończą prestiżową uczelnię biznesową. Dla pracodawców, którzy szukają top i middle menedżerów, ukończenie studiów MBA jest bardzo ważne – szczególnie, jeśli prezesi sami posiadają dyplom MBA - będą porozumiewali się podobnym językiem, zakresem wiedzy, a to ułatwia współpracę. 

- Jakie są realne korzyści ukończenia studiów MBA z zakresu Project Management?

- Zarządzanie projektami to dziedzina, w której istnieje wiele standardów - ich znajomość dokumentuje się certyfikatami, wymaga także szczególnych predyspozycji i umiejętności menadżerskich. Nasz program MBA skierowany jest na obszar zarządzania projektami. Słuchacze poznają wiodące standardy w tej dziedzinie i są przygotowani do zdobycia międzynarodowych certyfikatów branżowych. Otrzymują również komplementarną wiedzę menedżerską istotną w zarządzaniu organizacją lub zespołem. W programie uwzględniliśmy zarówno tradycyjne, jak i zwinne podejście do zarządzania, aby słuchacze mieli możliwość wdrożenia rozwiązań dopasowanych do potrzeb swoich organizacji.

Absolwenci studiów MBA Project Management WSAiB otrzymują dyplom dwóch uczelni polskiej i niemieckiej oraz zdobywają pakiet międzynarodowych branżowych certyfikatów, w tym PRINCE2®, PMP®, które wciąż odgrywają istotną rolę na rynku pracy i podnoszą naszą wartość.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu