Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

OTL Logistics przejmuje terminal

Szczecińska spółka OT Logistics S.A. finalizuje przejęcie Bałtyckiego Terminala Drobnicowego Gdynia. Dzięki wynegocjowanemu pakietowi pracowniczemu i uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta dobiega końca proces nabycia 100% udziałów (BTDG).

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

OTL Logistics przejmuje terminal

 2014-03-24 12:00 

Szczecińska spółka OT Logistics S.A. finalizuje przejęcie Bałtyckiego Terminala Drobnicowego Gdynia. Dzięki wynegocjowanemu pakietowi pracowniczemu i uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta dobiega końca proces nabycia 100% udziałów (BTDG).

Wyłączność na negocjacje w sprawie nabycia Bałtyckiego Terminalu Drobnicowego Gdynia firma OT Logistics otrzymała w lipcu 2013 roku.Podpisanie umowy mogło być jednak możliwe dopiero po spełnieniu warunków dotyczących m.in. pakietu gwarancji pracowniczych, zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zgody Ministerstwa Skarbu Państwa oraz podjęcia uchwały przez Radę Nadzorczą Zarządu Morskiego Portu Gdynia w sprawie wyrażenia zgody na zbycie przez Port udziałów BTDG.
- OT Logistics S.A. konsekwentnie powiększa swoją wartość. Zgodnie z zapowiedziami, wykorzystując posiadane zasoby i dotrzymując deklaracji, skoncentrowaliśmy się na przejęciach. Dzięki temu budujemy wszechstronną firmę logistyczną działającą na międzynarodowych rynkach – podkreśla  Piotr Pawłowski, Prezes Zarządu Spółki. - W pierwszych dniach tego roku zakończono z sukcesem przejęcie C. Hartwig Gdynia S.A., firmy spedycyjnej, działającej na międzynarodowym rynku od 155 lat, specjalizującej się w przewozach morskich, lądowych, lotniczych oraz usługach logistycznych. Spółka C. Hartwig Gdynia, o przychodach na poziomie ponad 200 mln zł (dane z 2012r.) jest sprawnie włączana do Grupy Kapitałowej OT Logistics. W efekcie Grupa zdobywa dodatkowe kompetencje w zakresie obsługi kontenerów, spedycji morskiej lotniczej i targowej.
Posiadane doświadczenie firmy ma być wykorzystane w kolejnym projekcie finalizowanym przez OT Logistics S.A..
- Dzięki wynegocjowanemu pakietowi pracowniczemu i uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta dobiega końca proces nabycia 100% udziałów Bałtyckiego Terminalu Drobnicowego Gdynia Sp. z o.o. (BTDG). „Posiadamy plan integracji i rozwoju BTDG w ramach Grupy Kapitałowej OT Logistics. Zgodnie z harmonogramem prywatyzacyjnym, transakcja powinna zostać sfinalizowana w II kw. 2014 r.” – powiedział Piotr Pawłowski, Prezes Zarządu OT Logistics S.A..
Grupa Kapitałowa OT Logistics aktywnie działa w segmentach transportowym, spedycyjnym i portowym. Rozwija żeglugę śródlądową, zwiększa skalę przeładunków portowych oraz zaangażowanie w usługi spedycji morskiej i kolejowej. Swoją działalność prowadzi głównie na terenie Europy Środkowej. Transportuje towary zarówno masowe jak i drobnicowe, ma dominujący udział w rynku przewozu kontenerów wodnymi drogami śródlądowymi do i z Hamburga, zajmuje się organizacją przeładunku towarów w portach zarówno morskich i śródlądowych, na terminalach kolejowych, a także organizacją składowania towarów masowych.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu