Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Olsztyn szuka miejsc przyjaznych seniorów

pixabay.com

Preferencyjne stawki za masaże i inne usługi skierowane do osób starszych? W Olsztynie ruszy konkurs na instytucje wspierające seniorów.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Olsztyn szuka miejsc przyjaznych seniorów

 2016-04-05 14:00 
pixabay.com

pixabay.com

Preferencyjne stawki za masaże i inne usługi skierowane do osób starszych? W Olsztynie ruszy konkurs na instytucje wspierające seniorów.

42 tysiące osób, które mają co najmniej 60 lat. Ponad połowa z nich to kobiety. Tak wygląda w tej chwili demograficzny obraz Olsztyna.

To z myślą o nich Rada Olsztyńskich Seniorów postanowiła szukać w stolicy regionu przyjaznych miejsc. W poniedziałek (4 kwietnia) zostało podpisane porozumienie w tej sprawie między Radą a Prezydentem Olsztyna.

- Bardzo nam zależy na tym, żeby Olsztyn był przyjazny wszystkim mieszkańcom - mówi zastępca prezydenta, Jarosław Słoma. - Dzisiaj chcemy zaproponować w naszym mieście miejsca przyjazne seniorom. Te wybrane w drodze konkursu dostaną specjalne certyfikaty. Mamy nadzieję, że spotka się to z zainteresowaniem instytucji i firm.

Kapituła powołana przez prezydenta oraz Radę Olsztyńskich Seniorów będzie proponować, kto powinien dostać certyfikat w danym roku. Działoby się to podczas uroczystej, corocznej gali.

- To nie jest rewolucyjne działanie - przyznaje przewodnicząca Rady, Barbara Baturo-Warszawska. - W wielu miasta Polski już takie miejsca przyjazne seniorom działają. Postanowiliśmy skorzystać z najlepszych wzorców.

Do konkursu mogą przystąpić instytucje a także osoby prywatne, które prowadzą np. firmy usługowe. Warunkiem jest propozycja oferty dla osób powyżej 60. roku życia - wsparcie, promocja zdrowia, produkty, przełamanie barier architektonicznych.

Konkurs powinien zostać ogłoszony w ciągu kilkunastu dni. Niewykluczone, że tegoroczne certyfikaty, wskazujące miejsca przyjazne seniorom zostaną wręczone już w maju.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu