Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Olsztynianie zadowoleni ze swojego miasta

olsztyn.eu

Są już wyniki pierwszego badania w Olsztyńskim Panelu Obywatelskim. Wskazują one, że większość mieszkańców jest zadowolona z życia w stolicy regionu.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Olsztynianie zadowoleni ze swojego miasta

 2016-08-24 13:00 
olsztyn.eu

olsztyn.eu

Są już wyniki pierwszego badania w Olsztyńskim Panelu Obywatelskim. Wskazują one, że większość mieszkańców jest zadowolona z życia w stolicy regionu.

Panel Obywatelski to nowe narzędzie do komunikowania się z mieszkańcami. Podobne metoda chętnie wykorzystywana jest nawet w największych miastach świata. Olsztyn pod tym względem jest pierwszy w Polsce.

Podczas pierwszego badania zapytano olsztynian o ich problemy oraz wizję miasta. Do ankiety wybranych zostało 810 mieszkańców. Ich struktura odzwierciedla strukturę Olsztyna względem płci, wieku, wykształcenia oraz osiedla, w którym mieszkają.

- Badanie przynosi bardzo dużo informacji o stosunku mieszkańców do różnych sfer życia w Olsztynie - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Szczególnie mnie cieszy, że w opinii zdecydowanej większości olsztynian nasze miasto zmienia się na lepsze.

Tak uważa aż 81 proc. badanych. Niewiele mniej, bo 79 proc. przyznaje, że stolica Warmii i Mazur jest miejscem, w którym mieszka się i żyje dobrze. Za najważniejsze aspekty uznają położenie, wielkość miasta, jego poprawiającą się estetykę oraz obiekty sportowe i rekreacyjne.

Olsztyn w oczach mieszkańców jest bezpieczny. Pewnie czują się zarówno w swoim osiedlu (76 proc.), jak i w Śródmieściu (71 proc.). Najlepiej pod tym względem wypadają Redykajny i Brzeziny, najgorzej - Zatorze.

Pod względem transportu wśród największych bolączek wskazywane są jakość i stan dróg (46 proc.) oraz dostępność parkingów (60 proc.). Natomiast dobrą opinią olsztynian cieszy się komunikacja miejska. Jej dostępność i jakość docenia niemal siedmiu na 10 badanych.

Wprowadzenie tramwaju pozytywnie ocenia 62 proc. ankietowanych (1/4 to przeciwnicy). W każdej grupie wiekowej zwolennicy przeważają średnio o 38 punktów procentowych. Co ciekawe - największe poparcie dla nowego środka transportu jest największe w pobliżu trasy tramwaju.

W badaniu pytano także m.in. o edukację, ofertę kulturalną i służbę zdrowa. Cały raport dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu