Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Olsztyńskie nagrody trafiły w ręce laureatów

olsztyn.eu

Podczas Gali Noworocznej podsumowano miniony rok oraz przyznano Nagrody Prezydenta Olsztyna za działalność w 2016 roku.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Olsztyńskie nagrody trafiły w ręce laureatów

 2017-01-23 08:00 
olsztyn.eu

olsztyn.eu

Podczas Gali Noworocznej podsumowano miniony rok oraz przyznano Nagrody Prezydenta Olsztyna za działalność w 2016 roku.

Rok 2016 to rok pełen rocznic. Obchodziliśmy 550. rocznicę przyłączenia Warmii do Polski oraz 500. rocznicę przybycia Mikołaja Kopernika do grodu nad Łyną. Dla Olsztyna był to również rok zbierania laurów, nagród i podziękowań. Stolica Warmii została doceniona w wielu dziedzinach zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Nagrody i wyróżnienia to efekt wieloletniej pracy osób, które w sposób szczególny angażują się w życie miasta, tworzą jego dorobek naukowy, kulturalny, gospodarczy, sportowy, historię miasta. Każdego roku prezydent Olsztyna wyróżnia szczególnie zasłużone osoby. W piątek 20 stycznia, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym UWM, wręczono Statuetki Świętego Jakuba. Wyróżnieni odebrali je z rąk prezydenta Piotra Grzymowicza.

- Jestem dumny, że w Olsztynie mamy osoby z pasją, którzy tak aktywnie angażują się w życie naszego miasta - mówił podczas gali Piotr Grzymowicz. - Dziękuję za państwa pracę, która buduje pozytywny wizerunek Olsztyna.

Statuetki św. Jakuba oraz nagrody pieniężne w wysokości 6 tys. zł przyznano w sześciu różnych kategoriach. Nagrodę odebrali:

  • w dziedzinie kultury: Bartosz Świątecki
  • w dziedzinie nauki: prof. dr hab. Tadeusz Kamiński
  • w dziedzinie sportu: Anna Harkowska
  • w dziedzinie gospodarki: firma Żarna
  • w dziedzinie działalności pozarządowej: Barbara Rytwińska
  • w dziedzinie "za szczególne zasługi dla Olsztyna": biskup senior Julian Wojtkowski

Nagroda Prezydenta Miasta - Statuetki św. Jakuba ustanowiona została z okazji 650. urodzin Olsztyna. Statuetka św. Jakuba jest z jednej strony odniesieniem do tradycji i patrona  miasta, z drugiej uhonorowaniem wybitnych osób żyjących i prowadzących swoją działalność w stolicy Warmii.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu