Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Otwarcie galerii, peronu i... drzwi na dwie strony

Galeria Metropolia, znajdująca się tuż przy dworcu kolejowym w Gdańsku Wrzeszczu, została oficjalnie otwarta. Już od soboty klienci mogą odwiedzić obiekt. Jednocześnie otwarto peron SKM, przy którym zatrzymująca się kolejka otwiera drzwi z obydwu stron.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Otwarcie galerii, peronu i... drzwi na dwie strony

 2016-10-21 15:25 
Rafał Korbutmoje artykuly

Galeria Metropolia, znajdująca się tuż przy dworcu kolejowym w Gdańsku Wrzeszczu, została oficjalnie otwarta. Już od soboty klienci mogą odwiedzić obiekt. Jednocześnie otwarto peron SKM, przy którym zatrzymująca się kolejka otwiera drzwi z obydwu stron.

Po raz pierwszy na Pomorzu kolejka SKM zatrzymała się na peronie i pasażerowie mogli wsiadać i wysiadać do pojazdu z obydwu stron. Do tej pory takie rozwiązanie funkcjonowało w Warszawie. Ułatwi to pasażerom wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, umożliwi też wyjście od razu w tę stronę, w którą chcą się udać.

 

- Aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerów, tymczasowo nad wsiadaniem i wysiadaniem pasażerów czuwać będą pracownicy kolei - wyjaśnia Jan Szczygielski, pełnomocnik inwestora Galerii Metropolia. - Za ok. 3 lata w pojazdach SKM zainstalowany zostanie natomiast system bezpiecznego hamowania, wówczas dodatkowi pracownicy nie będą już potrzebni.

 

Otwarcie nowego peronu w Gdańsku Wrzeszczu połączono z oficjalnym otwarciem Galerii Metropolia. Dla klientów nowoczesne kino, ponad 100 100 lokali handlowo-usługowych, restauracje i miejsca rozrywkowe będą dostępne już od soboty.

 

W najbliższy weekend (22-23 października) na klientów czekać będą wyjątkowe oferty, rabaty i promocje cenowe. Całość uświetnią występy artystów wśród których m.in. koncert Margaret i Natalii Szroeder.

 

W gronie głównych najemców wymienić można kino Helios, posiadające siedem najnowocześniejszych sal kinowych i oferujące jakość obrazu w rozdzielczości 4K oraz doskonały dźwięk Dolby Atmos.

 

Klienci centrum handlowego Metropolia mogą liczyć na duży wybór różnorodnych form spędzania wolnego czasu. Cechą odróżniającą Metropolię od innych obiektów tego typu jest również zgrupowanie w jednym miejscu firm z branży meblarskiej i szeroko pojętego wyposażenia wnętrz.

 

Pierwszy dzień (22 października) będzie o tematyce active&sport, drugi dzień (23 października) typowo familijny. Nie zabraknie występów artystów, sportowców i popularnych gwiazd m.in. Margaret i Natalia Szroeder, a całość poprowadzą Maciej Dowbor i Krzysztof Ibisz.

 

- Zdawaliśmy sobie sprawę w jakim otoczeniu rynkowym powstaje nasz obiekt, dlatego postawiliśmy sobie dwa cele, żeby przyciągnął klientów niskimi cenami i ofertą rozrywkową - mówi Michał Rułka, menadżer projektu. - Można powiedzieć, że udało się nam stworzyć outlet wysokich marek. Obecnie wynajęte jest 86 proc. powierzchni, a do końca roku będzie całość.

 

Galeria Metropolia to inwestycja Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski realizowana przez spółkę celową Centrum Hevelius.

 

- Budowa tego obiektu byłą dużym wyzwaniem – mówi Bogdan Górski, prezes zarządu PB Górski. - Mieliśmy oczywiście trochę nieprzewidzianych problemów, ale ze wszystkim usobie poradziliśmy. Dziś, w dniu otwarcia obiektu, mogę powiedzieć jedno: dla mnie jest to powód do dumy.

 

Otwarcie nowego centrum handlowego nastąpi w sobotę o godz. 11.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Galeria: Otwarcie Galerii Metropolia

http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_Galerii_Metropolia/Otwarcie_Galerii_Metropolia_001_mini.jpg
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_Galerii_Metropolia/Otwarcie_Galerii_Metropolia_002_mini.jpg
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_Galerii_Metropolia/Otwarcie_Galerii_Metropolia_003_mini.jpg
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_Galerii_Metropolia/Otwarcie_Galerii_Metropolia_004_mini.jpg
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_Galerii_Metropolia/Otwarcie_Galerii_Metropolia_005_mini.jpg
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_Galerii_Metropolia/Otwarcie_Galerii_Metropolia_006_mini.jpg
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_Galerii_Metropolia/Otwarcie_Galerii_Metropolia_007_mini.jpg
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_Galerii_Metropolia/Otwarcie_Galerii_Metropolia_008_mini.jpg

Podobne wiadomości

Poruszająca wystawa

2016-12-20, 06:38

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu