Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

PODR będzie działał w Lubaniu

fot. PODR Gdańsk

Latem 2016 roku Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zostanie przeniesiony do Lubania. O przenosinach poinformowano podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w środę 20 stycznia.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

PODR będzie działał w Lubaniu

 2016-01-21 14:34 
fot. PODR Gdańsk

fot. PODR Gdańsk

Latem 2016 roku Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zostanie przeniesiony do Lubania. O przenosinach poinformowano podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w środę 20 stycznia.

PODR przeniesie się do budynku dawnej szkoły w Lubaniu, gdzie trwają aktualnie prace modernizacyjno-adaptacyjne.  Inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Mieczysława Struka – Marszałka Województwa Pomorskiego. Na konferencji był obecny także Dariusz Męczykowski, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego

Aleksander Mach, Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego opowiadał szczegółach zmian, które zachodzą w Lubaniu. W budynku dawnej szkoły trwają pracemodernizacyjno-adaptacyjne. Już niebawem powstanie tam nowoczesna siedziba, która służyć będzie rolnikom i mieszkańcom obszarów wiejskich całego województwa.Podczas konferencji Aleksander Mach przypomniał, jakie inwestycje udało się do tej pory zrealizować. Zaprezentowano również plany na funkcjonowanie jednostki. Obecni mogli z bliska przyjrzeć się postępowi prac. Goście oraz przedstawiciele mediów zostali również oprowadzeni po placu budowy.


W Lubaniu powstało już Pomorskie Centrum Pszczelarskie oraz innowacyjna Mikrobiogazowania Rolnicza. To nie koniec rozwoju PODR – w trakcie realizacji jest tworzenie demonstracyjnego, doświadczalnego sadu i Pomorskiego Centrum Edukacji Energii Odnawialnej. Plany są równie ambitne – w 2017 roku wyremontowany ma zostać budynek przy ulicy Maderskiego 4, a w 2018 roku – powstać infrastruktura wystawiennicza.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu