Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Podziwiaj Olsztyn online

olsztyn.eu

Widok z ratuszowej wieży na centrum Olsztyna oraz Stare Miasto dostępny przez całą dobę.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Podziwiaj Olsztyn online

 2016-12-14 09:00 
olsztyn.eu

olsztyn.eu

Widok z ratuszowej wieży na centrum Olsztyna oraz Stare Miasto dostępny przez całą dobę.

Pierwsza kamera przekazująca obraz na żywo funkcjonuje w Olsztynie od kilku lat. Umiejscowiona jest na Starym Mieście i skierowana na Ławeczkę Mikołaja Kopernika tutaj.

Od początku grudnia ruszył przekaz z drugiej kamery zlokalizowanej na wieży olsztyńskiego ratusza.

- Już od dłuższego czasu szukaliśmy możliwości montażu kolejnej kamery - mówi dyrektor Biura Promocji, Krzysztof Otoliński. - Prowadziliśmy rozmowy z różnymi firmami oraz z jedną z wiodących stacji telewizyjnych.

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła w listopadzie firmą Zink, a już w grudniu ruszył przekaz obrazu z kamery umieszczonej na wieży ratusza. Kamera umożliwia podziwianie panoramy olsztyńskiej o różnych porach dnia i nocy.

- Montaż obrotowej kamery na wieży ratuszowej pozwalający oglądać Olsztyn w rozpiętości ok. 180 stopni, w obrazie HD, z pewnością wzmocni przekaz promocyjny stolicy Warmii - dodaje Otoliński. - Szczególnie ten obraz pokazujący nasze iluminowane obiekty.

Widok z ratusza obejmuje centrum oraz Stare Miasto. Jest dostępny bez przerwy, przez całą dobę. Na chwilę obecną panoramę Olsztyna można oglądać poprzez stronę olsztyn.webcamera.pl. Wkrótce będzie dostępna również na oficjalnej stronie Urzędu Miasta www.olsztyn.eu oraz na portalu turystycznym www.visit.olsztyn.eu.

Z obrazów przesyłanych przez portal webcamera.pl korzystają już stacje telewizyjne tj. Polsat, Polsat News, Telewizja Polska, Superstacja, czy telewizja Jambox. Przekaz z kamer odnotowuje rocznie ponad 40 milionów wyświetleń. Z portalu korzysta 15 milionów unikalnych użytkowników, którzy rocznie spędzają na stronie ponad 600 tys. godzin.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu