Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Pomorskie ma nowy klaster kluczowy

fot. Pixabay.com

Podczas uroczystej Gali Klastrów w Ministerstwie Rozwoju, wręczono Status Krajowego Klastra Kluczowego klastrom wybranym w ramach II edycji Konkursu.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Pomorskie ma nowy klaster kluczowy

 2016-11-15 05:58 
Anna Kłosmoje artykuly

Podczas uroczystej Gali Klastrów w Ministerstwie Rozwoju, wręczono Status Krajowego Klastra Kluczowego klastrom wybranym w ramach II edycji Konkursu.

fot. Pixabay.com

Dotychczas przeprowadzono dwie rundy Konkursu. W pierwszej, przeprowadzonej w 2015 r., status KKK uzyskało 7klastrów, wśród nich, jako jedyny z województwa pomorskiego, klaster ICT Interizon, działający przy Politechnice Gdańskiej. W ramach II rundy 9 kolejnym przyznano status KKK. Wśród nich jest Klaster Logistyczno-Transportowy Północ-Południe (transport, logistyka).

System KKK ma na celu wyłonienie spośród działających obecnie klastrów w Polsce takich podmiotów, które mają istotny potencjał dla rozwoju polskiej gospodarki i są konkurencyjne oraz innowacyjne w aspekcie międzynarodowym. Nominacje wręczyła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

- Krajowe Klastry Kluczowe to instrument koncentracji tematycznej. W KKK występuje znaczny efekt synergii, wynikający ze wzmocnionej współpracy członków klastra m.in. przedsiębiorców i jednostek naukowych, co zwiększa ich zdolność badawczą i pozytywnie wpływa na rozwój innowacyjności. Klastry będąc platformą współpracy oraz wymiany doświadczeń tworzą ekosystem, który przyczynia się do rozwoju konkurencyjności gospodarki –podkreślała wiceminister Emilewicz.

Wybór Krajowych Klastrów Kluczowych dokonywany jest w ramach otwartego Konkursu, którego organizatorem jest Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Klastry wyłaniane są w oparciu o kryteria, które dotyczą takich obszarów jak: struktura klastra, strategia klastra; zarządzanie klastrem; potencjał gospodarczy klastra, innowacyjność i konkurencyjność międzynarodowa; współpraca, intensywność kooperacji; internacjonalizacja klastra; oraz znaczenie klastra dla gospodarki kraju i regionu.

W imieniu Klastra Logistyczno-Transportowy Północ Południe (LTPP) w Gali uczestniczyli z ramienia Rady Klastra: Marek Świeczkowski, Tomasz Kundzicz, Sławomir Niecko oraz Zbigniew Deinrych i Lesław Ślisz. Podczas Gali omówiona została rola klastrów w działaniach przedstawionych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, a także informacja na temat podziałania 2.3.3 PO IR Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych.

Członkowie Założyciele klastra LTPP to:
1. Port Lotniczy Gdańsk im.Lecha Wałęsy Sp. z o.o w Gdańsku
2. Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku
3. Okmarit Sp. z o.o w Gdyni
4. Krajowy Instytut Rozwoju Partnerstwa Publiczno-Prywatnego Oddział w Gdańsku
5. Biuro Inwestycyjne RG w Gdańsku
6. Zarząd Nadbałtyckich Inicjatyw Klastrowych Sp. z o.o w Gdańsku

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu