Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Ponad milion zgłoszeń na numer alarmowy 112

Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego podsumowało 2014 rok. Ze statystyk przekazanych wojewodzie pomorskiemu Ryszardowi Stachurskiemu wynika, że w ostatnich dwunastu miesiącach operatorzy numeru alarmowego 112 przyjęli ponad milion zgłoszeń (1 026 901).

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Ponad milion zgłoszeń na numer alarmowy 112

 2015-01-05 15:00 
Karol Pasiekamoje artykuly

Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego podsumowało 2014 rok. Ze statystyk przekazanych wojewodzie pomorskiemu Ryszardowi Stachurskiemu wynika, że w ostatnich dwunastu miesiącach operatorzy numeru alarmowego 112 przyjęli ponad milion zgłoszeń (1 026 901).

Niestety niepokoić może nadal ogromna liczba zgłoszeń fałszywych i bezzasadnych, które w roku 2014 stanowiły około 70 proc. wszystkich połączeń odebranych przez WCPR. Statystyka pokazuje, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że numer alarmowy 112 służyć ma ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia. Niestety duża liczba dzwoniących traktuje WCPR jak centrum informacji, pod którym dowiedzieć się można np. o lokalizacji postojów taksówek czy rozkładzie jazdy pociągów. Warto pamiętać, że blokowanie numeru alarmowego może utrudnić udzielenie pomocy osobie, która naprawdę jej potrzebuje. Spośród zgłoszeń zasadnych, wymagających pilnej interwencji służb najwięcej, bo ponad 14 proc., dotyczyło zdarzeń wymagających interwencji policji. Niespełna 9 proc. dzwoniących oczekiwało pomocy służb medycznych. Zdarzenia, do których - za pośrednictwem WCPR - wzywano pomorskich strażaków stanowiły ponad 1,3 proc. wszystkich połączeń. Ponad 6 proc. wybierających numer alarmowy 112 potrzebowało pomocy innych służb. Najwięcej, bo niemal 281 tysięcy zgłoszeń odebrano w WCPR w trzecim kwartale 2014 roku, czyli w miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień. W pozostałych trzech kwartałach liczba połączeń z numerem 112 wynosiła od niespełna 231 tysięcy do ponad 258 tysięcy.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Podobne wiadomości

Uruchomiono WCPR

2012-06-05, 14:30

Opinie (7)

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Metropolia.info nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Dodaj opinię
Twój nick

ocena: 55%

2016-08-08 05:55:42
Guys, it’s gesture control that’s missing. Think X-Box Kinect, but smaller, tifhcer-gotused and way, way more intelligent. My prediction: in six years, our computers and TVs will be watching our gestures so that our fingers don’t have to touch either screens or remotes. Eight years, our tablets will do the same thing. Imagine pinching to zoom without touching. And, naturally, Apple will have applied for patents on all this. They will own waving and pointing.

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
Twój nick

ocena: 61%

2016-05-29 03:23:17
In awe of that anerws! Really cool!

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
Twój nick

ocena: 58%

2016-05-28 23:38:34
Oh yeah, faubuols stuff there you!

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
Twój nick

ocena: 58%

2016-05-14 19:16:54
Gordon, can you tell me why are you going to vote Obeme?Bacausa, if you no something about American politics and society, I know nothing or very few.I will be surprised if Obama gets more than 35% so you can see how little I know. Why are people (you, for instance) about to vote for him?

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
Twój nick

ocena: 56%

2015-06-29 14:50:54
w porządku. Z tego powodu takie ujęcie pod wziklesm w stosunku do orzeknie się w ową stronę, jakie alarmy domowe dokąd konsumenci osobnych pozycyj mają aż do sobie obszerne ufność. Na przykład, posiadacz

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
Twój nick

ocena: 58%

2015-05-21 09:25:32
Tak się czasami składa, że w wnkiyu rf3żnych naszych działań inni odnoszą korzyści nie płacąc nam za to. Jeżeli posadzisz drzewo, nie tylko Ty będziesz mf3gł dzięki temu oddychać lepszym powietrzem. Jeżeli nie niszczysz autobusu, ktf3rym jedziesz nie tylko Ty dzięki temu żyjesz w lepszym świecie.Mf3wimy tu o zjawisku określanym w ekonomii jako pozytywne efekty zewnętrzne . Manuela Gretkowska chciałaby internalizować pozytywne efekty zewnętrzne wynikające z tego, że jej książkę przeczyta więcej osf3b niż te, ktf3re ją od niej kupiły. I owszem, istnieją kraje, w ktf3rych takie oczekiwanie autora uznaje się za słuszne. W ogf3le, jest to ekonomiczna istota prawa autorskiego nakaz, aby umożliwić twf3rcy internalizowanie pozytywnych efektf3w zewnętrznych jego pracy.Ale każde rozwiązanie ma też koszty. Wprowadzenie opłat od bibliotek oznacza większe obciążenie budżetu. Być może przez to mniej książek będzie trafiać do bibliotek. Być może zostaną przez to zwiększone podatki, albo zostaną na ten cel zabrane środki z innych pozycji budżetowych. Te pieniądze nie wezmą się z niczego (chyba, że je po prostu dodrukujemy :) ).A poza tym, jeżeli zakładamy słuszność takiej opłaty, to logicznie powinniśmy też zająć się kwestią internalizowania tzw. negatywnych efektf3w zewnętrznych, czyli kosztf3w ponoszonych przez osoby trzecie w związku z czyimś działaniem. Prawo zna przecież takie przypadki (np. opłaty za zanieczyszczanie środowiska). Ja na przykład chciałbym dostać jakąś rekompensatę za wszystkie kiepskie książki, ktf3re przeczytałem.Jak to wyliczyć? A jak wyliczyć ile powinna dostać Manuela Gretkowska za to, że ktoś przeczyta jej książkę w bibliotece?Warto się także zastanowić, czy udostępnienie książek p. Gretkowskiej przez biblioteki powoduje jedynie straty autorki (na marginesie czy są jakieś naukowe dowody tych strat?). Czy pozytywnym efektem zewnętrznym istnienia biblioteki nie jest przypadkiem np. promocja autorki, za ktf3rą to ona nie musi na razie płacić? Być może powinniśmy się zatem także zastanowić nad opłatami dla bibliotek od twf3rcf3w, ktf3rzy dzięki temu zaoszczędzają np. na reklamie?No i jeszcze koszty obsługi systemu, bo przecież 2+2=4+prowizja.

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
Twój nick

ocena: 55%

2015-05-06 08:26:14
w porządku. Z tego powodu takie ujęcie pod wsekzlim w stosunku do orzeknie się w ową stronę, jakie alarmy domowe dokąd konsumenci osobnych pozycyj mają aż do sobie obszerne ufność. Na przykład, posiadacz

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu