Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Potrącenie pieszego w Redzie

W Redzie na ul. Gdańskiej doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że najprawdopodobniej na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia mężczyzny. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Potrącenie pieszego w Redzie

 2014-03-10 16:00 

fot. archiwum

GD/KPP Wejherowomoje artykuly

W Redzie na ul. Gdańskiej doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że najprawdopodobniej na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia mężczyzny. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W miniony piątek tuż po godzinie 22 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie na drodze krajowej nr 6. Jak wstępnie ustalili na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, że do potrącenia najprawdopodobniej doszło na przejściu dla pieszych. Mundurowi ustalili, że 45-letni pieszy mężczyzna prawdopodobnie przechodził przez jezdnię, gdy nadawane było czerwone światło dla pieszych. 46-letni kierowca peugeota został poddany przez policjantów badaniu alkotestem, był trzeźwy.

Policjanci przypominają – pieszy powinien:

– Upewnić się, czy jest możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię, obserwując ruchu pojazdów z obu kierunków.
– Nie wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, nawet na przejściu dla pieszych – kierowca nie zatrzyma pojazdu w miejscu.
– Nie wchodzić na jezdnię w sytuacji braku pełnej widoczności - zza pojazdu (szczególnie autobusu lub tramwaju w rejonie przystanków) bądź przeszkody.
– Nie wbiegać na jezdnię, lecz wchodzić spokojnie.
– Przechodzić jezdnię bez zwalniania i zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby.
– Przekraczać jezdnię tylko w miejscach dozwolonych.
– Nie przeskakiwać płotków, żywopłotów, kwietników i innych elementów oddzielających ruch pieszy od kołowego.
– W miarę możliwości być oznakowanym za pomocą światełek odblaskowych.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu