Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Regina Osowicka nie żyje. Pogrzeb w piątek

Dziennikarka, pisarka, autorka „Bedekera Wejherowskiego” i działaczka społeczna Regina Osowicka nie żyje. Zmarła dziś w nocy, w swoim mieszkaniu. Miała prawie 82 lata.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Regina Osowicka nie żyje. Pogrzeb w piątek

 2014-07-01 13:00 

fot. UG Gniewino

Rafał Korbutmoje artykuly

Dziennikarka, pisarka, autorka „Bedekera Wejherowskiego” i działaczka społeczna Regina Osowicka nie żyje. Zmarła dziś w nocy, w swoim mieszkaniu. Miała prawie 82 lata.

Reginę Osowicką mieszkańcy powiatu wejherowskiego znają przede wszystkim z tego, co przelewała na papier. Najpierw jako dziennikarka, później jako publicystka i pisarka, a także badaczka dziejów Wejherowa, znana była przede wszystkim z tekstów opisujących historię i kulturę naszego regionu.

Urodzona w 1932 r. w Wejherowie, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako dziennikarka i publicystka współpracowała z prasą lokalną i regionalną. Pracowała także jako nauczycielka, prowadziła autorski program w telewizji TV Chopin. Jest autorką książek poświęconych historii Wejherowa oraz biografii postaci związanych z miastem. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi oraz za wybitne zasługi w działalności na rzecz kultury polskiej i zachowania dziedzictwa kulturowego, za szczególne osiągnięcia w pracy oświatowej i społecznej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2012).

Zadebiutowała mając zaledwie szesnaście lat. Jest autorką 11 książek na temat regionu – w tym najważniejszej – Bedekera Wejherowskiego. Pozostałe wybrane publikacje to Leksykon wejherowian (2008), Piaśnica. Miejsce martyrologii i pamięci (2001), Najstarsze dzieje Wejherowa (red. 1998), Wejherowo w anegdocie (1997, wznawiane) czy Wejherowski kalejdoskop (2012).

Pogrzeb odbędzie się w piątek 4 lipca o godzinie 12.00 na cmentarzu przy ul. Roszczynialskiego w Wejherowie-Śmiechowie.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu