Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Region promował się w Bratysławie

warmia.mazury.pl

23 Międzynarodowe Targi Turystyczne ITF Slovakiatour to impreza turystyczna rozpoczynająca sezon targowy 2017. Udział Warmii i Mazur w targach był możliwy dzięki współpracy partnerskiej ze słowackim samorządem województwa bańskobystrzyckiego.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Region promował się w Bratysławie

 2017-02-03 07:30 
warmia.mazury.pl

warmia.mazury.pl

23 Międzynarodowe Targi Turystyczne ITF Slovakiatour to impreza turystyczna rozpoczynająca sezon targowy 2017. Udział Warmii i Mazur w targach był możliwy dzięki współpracy partnerskiej ze słowackim samorządem województwa bańskobystrzyckiego.

Dla odwiedzających targi, które odbywały się w dniach 26-29 stycznia 2017 r., przygotowano materiały informacyjno-promocyjne dotyczące Warmii i Mazur. W związku z szeroką promocją Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo nie zabrakło również publikacji na temat nowej trasy rowerowej w regionie. Ponadto prezentowano aplikację „my-guide” na urządzenia mobilne, pomocną w samodzielnym zwiedzaniu Warmii i Mazur. Turyści mieli też możliwość uzyskania informacji o uruchomionym w ubiegłym roku regionalnym Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach oraz połączeniach lotniczych pomiędzy nim a wybranymi miastami europejskimi.

Uczestnictwo w tegorocznej imprezie jest sposobem na zachęcenie turystów ze Słowacji do korzystania z oferty wypoczynku na Warmii i Mazurach. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających targi cieszyła się Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, fortyfikacje oraz gotyckie zabytki naszego regionu. Z uwagi na dużą popularność turystyki rowerowej, wiele zapytań związanych było z uprawianiem tej formy rekreacji, dostępnością ścieżek rowerowych i miejsc noclegowych.

Prezentacja Warmii i Mazur nie była jedynym akcentem polskiej promocji na targach ITF Slovakiatour. W tym roku Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała stoisko narodowe, na którym prezentowały się m.in. Województwa Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie oraz Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP. Tu również promowano Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, na który zapraszał Krystian Herba, rekordzista Guinnessa w trialu rowerowym, dając codziennie pokazy akrobacji na rowerze.

W Bratysławie pojawiło się około 400 wystawców z kilkunastu krajów świata. Na ITF Slovakiatour obecni byli touroperatorzy, zagraniczne przedstawicielstwa turystyczne, regionalne i lokalne biura informacji turystycznej, przedstawiciele centrów narciarskich, kąpielisk termalnych, hoteli, a także firm transportowych i ubezpieczeniowych. Nie zabrakło również wystawców z branży gastronomicznej i łowieckiej oraz reprezentantów ośrodków wellness i fitness, którzy zachęcali do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. W ciągu czterech dni targi odwiedziło ponad 60 tys. osób.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu