Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Rusza budowa PKM w Gdyni

PKM

Miesiąc po podpisaniu umowy z wykonawcą przystanków PKM w Gdyni, na placu budowy stacji przy Stadionie Miejskim rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze. Na razie trwa wycinka drzew i krzewów. Termin zakończenia budowy przystanków to 31 lipca 2017 roku.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Rusza budowa PKM w Gdyni

 2016-10-20 16:00 
PKM

PKM

( fot. PKM )

Miesiąc po podpisaniu umowy z wykonawcą przystanków PKM w Gdyni, na placu budowy stacji przy Stadionie Miejskim rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze. Na razie trwa wycinka drzew i krzewów. Termin zakończenia budowy przystanków to 31 lipca 2017 roku.

W rejonie przyszłego przystanku PKM Gdynia Stadion trwa wycinka zieleni kolidującej z planowaną w tym miejscu infrastrukturą kolejową. Następnie ekipa przeniesie się w miejsce, gdzie powstanie niebawem przystanek Gdynia Karwiny. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku. Dwa przystanki stylistycznie będą przypominać te, które są znane z istniejącej linii PKM i wybuduje je konsorcjum Budimex - Ferrovial Agroman. Oba będą miały po 160 metrów długości. Koszt inwestycji to 25,5 mln złotych, z czego 4,5 mln złotych pochodzi z budżetu Gdyni. Co warte podkreślenia, inwestycja będzie przebiegała w sposób nieodczuwalny dla kierowców. Powstanie peronów, zarówno przy Stadionie Miejskim, jak i w szczególności tego przy ulicy Wielkopolskiej, przyczyni się do poprawy komfortu i skrócenia czasu podróżowania. 

-Przystanek Karwiny dla mieszkańców tej dzielnicy, ale też Małego Kacka, Wielkiego Kacka oraz Dąbrowy, ma ogromne znaczenie. Wraz z planowanym w tym miejscu węzłem integracyjnym, finansowanym przez gdyński samorząd, zapewni on wygodny i szybki transport dużej liczbie osób - mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek StępaGdynia wspiera inwestycje marszałkowską kwotą 4,5 milionów złotych, do tego należy doliczyć przynajmniej 20 milionów złotych na stworzenie węzła integracyjnego, obejmującego nowe przystanki komunikacji miejskiej, parkingi typu park&ride, ścieżki rowerowe, czy bus pasy. Zatem inwestycje miasta w poprawę warunków podróżowania w tym rejonie Gdyni na najbliższe lata są ogromne.

Fot. PKM

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu