Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Rusza projekt Junior Biznes

gdyniaprzedsiębiorcza.pl

JUNIOR BIZNES to miejski projekt dla młodzieży, który pod okiem ekspertów uczy przedsiębiorczości, kreatywności i pracy w grupie. Skierowany jest do uczniów gdyńskich i ich nauczycieli. Zapisy do drugiej edycji potrwają do 15 grudnia.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Rusza projekt Junior Biznes

 2016-12-08 14:00 

JUNIOR BIZNES to miejski projekt dla młodzieży, który pod okiem ekspertów uczy przedsiębiorczości, kreatywności i pracy w grupie. Skierowany jest do uczniów gdyńskich i ich nauczycieli. Zapisy do drugiej edycji potrwają do 15 grudnia.

gdyniaprzedsiębiorcza.pl

Konkurs ma za zadanie zmotywować młodzież do działania na rzecz społeczności lokalnej, przy okazji w praktyce zapoznając z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii i przedsiębiorczości. W projekcie przewidziane są dwie kategorie - dla gimnazjalistów oraz starszych uczniów.

W pierwszej kategorii Junior Biznes wystartują uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Będą oni mieli za zadanie stworzyć, opracować i przedstawić jurorom projekt inicjatywy przedsiębiorczej skierowanej do lokalnej społeczności - np. szkoły czy dzielnicy. Czyli w praktyce napisać mini biznesplan i później, do końca roku szkolnego, go wdrożyć. Nagrodami będą fundusze na realizację tego pomysłu. Trzeba będzie zamknąć się w danym budżecie, a później go rozliczyć. Z kolei gimnazjaliści w kategorii Junior Biznes GIM stworzą film na temat: Co znaczy być przedsiębiorczym? Nagrodą w tej kategorii będą fundusze na realizację wydarzenia edukacyjnego lub integracyjnego według pomysłu młodzieży. Oraz, co najważniejsze, prezentacja nagrodzonych filmów w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Dodatkowo nagrodami dla zwycięzców będą prestiżowe badania predyspozycji zawodowych i wrodzonych talentów metodą Thomas International. W obu kategoriach oceniana będzie m.in. oryginalność i innowacyjność pomysłu oraz spójność koncepcji. Uczestnicy będą mieli okazję przygotować się do realizacji swoich projektów i wziąć udział (w zależności od kategorii konkursu) w bezpłatnych warsztatach z zarządzania projektami, wystąpień publicznych i podstaw tworzenia form wizualnych.

Zgłoszenia grup liczących maksymalnie 10 osób przyjmowane są do 15 grudnia w Gdyni.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu