Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Rybicka najlepsza w eliminacjach

W Gdańsku rozgrywany jest turniej Dwór Artusa Grand Prix Puchar Świata we florecie kobiet. W piątkowych eliminacjach grupowych świetnie się biła Anna Rybicka, która wygrała wszystkie swoje pojedynki. W sobotę od godz. 8 w hali AWFiS turniej główny, w którym rywalizować będzie 13 Polek.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Rybicka najlepsza w eliminacjach

 2013-02-01 17:00 

W Gdańsku rozgrywany jest turniej Dwór Artusa Grand Prix Puchar Świata we florecie kobiet. W piątkowych eliminacjach grupowych świetnie się biła Anna Rybicka, która wygrała wszystkie swoje pojedynki. W sobotę od godz. 8 w hali AWFiS turniej główny, w którym rywalizować będzie 13 Polek.

 

Do gdańskiego turnieju zgłoszonych zostało 79 zawodniczek z 17 krajów - ze światowej czołówki zabrakło jedynie Chinek i Koreanek. W polskiej ekipie jest 20 florecistek, ale dwie z nich - Małgorzata Wojtkowiak i Martyna Synoradzka - zostały rozstawione w najlepszej "szesnastce", dzięki czemu nie musiały walczyć w piątkowych eliminacjach.W tych najskuteczniejsza z Polek była najbardziej doświadczona Anna Rybicka, która w swojej grupie odniosła komplet sześciu zwycięstw.- Jak nigdy wcześniej jestem zadowolony z pracy wszystkich zawodniczek podczas treningów - mówił dzień przed rozpoczęciem turnieju Dwór Artusa trener reprezentacji Longin Szmit. - Najbardziej liczę na Martynę Synoradzką i 16-letnią Annę Szymczak oraz, jeśli znajdzie motywację, Annę Rybicką.Rybicka jak widać motywację znalazła. Z kolei Szymczak też biła się dzielnie, odnosząc 4 zwycięstwa w grupie i pewnie awansowała do sobotniego turnieju głównego.

Przez eliminacje przebrnęło 11 polskich florecistek. W turnieju głównym w sobotę, 2 lutego, w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, rywalizować więc będzie łącznie 13 naszych zawodniczek.

Są to: Małgorzata Wojtkowiak (rozstawiona z nr 12), Martyna Synoradzka (nr 16), które były zwolnione z eliminacji oraz Anna Rybicka, Natalia Gołębiowska, Magdalena Knop, Karolina Chlewińska, Hanna Łyczbińska, Anna Szymczak, Marta Łyczbińska, Zuzanna Sobczak, Monika Paliszewska i Emilia Rygielska.

 

Turniej główny w sobotę rozpoczyna się o godz. 8. Na 16 zaplanowano finał.

Organizatorzy w ciągu dnia wiele niespodzianek przygotowali dla dzieci - od godz. 10 pro
wadzona będzie Akademia Floretu z grami i zabawami.

 

Bilety na sobotnie zmagania: 5 i 10 zł.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu