Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Rynek ciągników ponownie pod kreską

John Deere

Październik 2016 zakończył się sprzedażą 436 nowych ciągników rolniczych – w porównaniu do września, kiedy zarejestrowano 1278 maszyn tego typu, jest to wynik gorszy o 66%. Spadek jest również widoczny w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2015, kiedy zarejestrowano 650 nowych traktorów – informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Rynek ciągników ponownie pod kreską

 2016-11-18 15:08 

Październik 2016 zakończył się sprzedażą 436 nowych ciągników rolniczych – w porównaniu do września, kiedy zarejestrowano 1278 maszyn tego typu, jest to wynik gorszy o 66%. Spadek jest również widoczny w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2015, kiedy zarejestrowano 650 nowych traktorów – informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

John Deere

Po wrześniowym wzroście sprzedaży pozostały już tylko wspomnienia. Rynek zanurkował do poziomu 436 sztuk, co jest najgorszym wynikiem w tym roku – Zgodnie z przewidywaniami, sztucznie napędzona liczba rejestracji we wrześniu została zweryfikowana w kolejnym miesiącu. Sprzedaż nowych ciągników w październiku spadała do poziomu jakiego dawno nie obserwowaliśmy i nic nie wskazuje na to, by ostatnie miesiące roku przyniosły jakąkolwiek pozytywną zmianę – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.

Lider w zielono-żółtej koszulce

Największą sprzedaż odnotowała firma John Deere – w październiku zarejestrowano 98 ciągników rolniczych z logo jelenia na masce. John Deere utrzymuje sprzedaż na stałym poziomie, we wrześniu firma odnotowała sprzedaż 93 ciągników, w ujęciu miesięcznym zwiększyła się ona więc o 5%. Drugie miejsce w klasyfikacji producentów przypadło czeskiemu Zetorowi, w październiku tego roku odnotowano 60 rejestracji traktorów tej marki – w porównaniu do września, czeski producent zaliczył więc 63% spadek rejestracji. Na ostatnim miejscu październikowego podium uplasowała się japońska Kubota – producent odnotował 48 rejestracji, przed miesiącem było ich 64, a więc o 25% więcej niż obecnie.

Popularna mała moc

Najpopularniejszym modelem ciągnika rolniczego w październiku 2016 roku był John Deere 6095RC – zarejestrowano 28 egzemplarzy tego konkretnego traktora. Sprzedaż modelu 6095RC była jednak niższa niż we wrześniu o 64%. Drugim najchętniej rejestrowanym modelem ciągnika rolniczego w omawianym okresie był Ursus C380. Polski producent odnotował rejestrację 22 egzemplarzy tego ciągnika, we wrześniu ilość ta była wyższa o 18 sztuk. Ostatnie miejsce na podium zajął 6120M ze stajni John Deere – w październiku zarejestrowano 12 sztuk tego modelu czyli o 200 % więcej, niż w miesiącu poprzedzającym.

Województwa łeb w łeb

W klasyfikacji województw rywalizacja była bardzo wyrównana, wszystkie województwa na podium osiągnęły bardzo zbliżoną ilość rejestracji nowych ciągników rolniczych. Na pierwszym miejscu uplasowało się województwo mazowieckie z 68 rejestracjami – w porównaniu do roku ubiegłego, była to ilość niższa o 43%. Drugie miejsce zajęło województwo lubelskie z 62 rejestracjami – w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego zanotowano tam więc wzrost ilości rejestracji o 24%. Ostatnia pozycja przypadła województwu wielkopolskiemu, gdzie w październiku zarejestrowano 60 ciągników rolniczych. W porównaniu do października 2015 roku, był to wynik gorszy o 39%.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (1)

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Metropolia.info nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Dodaj opinię
Twój nick

ocena: 57%

2016-11-26 10:07:47
That's way the beestst answer so far!

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu