Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Sammy, czas na premierę

W rolach głównych występują Rafał Kowal i Dorota Lulka

W najbliższą sobotę, 20 kwietnia, kolejna tegoroczna premiera w Teatrze Miejskim w Gdyni. Tym razem padło na „Sammy” Kena Hughesa w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego. O planach Teatru Miejskiego opowiada jego dyrektor, Krzysztof Babicki.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Sammy, czas na premierę

 2013-04-18 15:00 
Waldemar Gabismoje artykuly

W najbliższą sobotę, 20 kwietnia, kolejna tegoroczna premiera w Teatrze Miejskim w Gdyni. Tym razem padło na „Sammy” Kena Hughesa w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego. O planach Teatru Miejskiego opowiada jego dyrektor, Krzysztof Babicki.

W rolach głównych występują Rafał Kowal i Dorota Lulka

On ma talent, wyobraźnię i słabość do wyścigów konnych. Narobił sobie tym kłopotów, pilnie potrzebuje pieniędzy i zrobi wszystko, by je zdobyć. Nie ma żartów, idzie po niego macedońska mafia. W rolę Sammy’ego Lee wcielił się Rafał Kowal, któremu partneruje m.in. Dorota Lulka jako Patsy.

Spektakl pokazywany będzie na Małej Scenie. Najbliższe spektakle odbędą się w dniach 20-21 kwietnia oraz 23-26 kwietnia. Bilety: 40 i 35 zł.

 

O najbliższej premierze oraz o działalności Teatru Miejskiego w Gdyni z jego dyrektorem Krzysztofem Babickim rozmawia Waldemar Gabis

W najbliższą sobotę kolejna tegoroczna premiera.

- I mam nadzieję, że podobnie jak poprzednie, czyli „Królowa Śniegu” i „Chory z urojenia”, będzie się sprzedawać w 100 procentach. Będzie to też ostatnia premiera w tym sezonie, bowiem ze względów finansowych nie przygotowujemy nic nowego na sezon letni. Ale będziemy prezentować nasze stare spektakle, wznawiamy np. „Idąc rakiem”, które również świetnie się sprzedaje. Mam nadzieję, że przetrwamy ten trudny czas.

Znakomita frekwencja. Gdy obejmował Pan kierownictwo Teatru Miejskiego, to frekwencja była na poziomie 20 procent, dziś jest, jak słyszę, niemal 100-procentowa.

- Jakoś udaje nam się trafić w gusta publiczności. Ostatnio np. strzałem w dziesiątkę było zrobienie Moliera („Chory z urojenia” – przyp. red.) zrobiony przez Tomasza Mana w bardzo nowoczesny, ale i przyjazny dla publiczności, sposób. Ostatnie sześć przedstawień poszło przy 100-procentowej publiczności. To też zasługa zespołu, który się skonsolidował, w którym nie ma już podziałów na tych, którzy byli i doszli. Bo moim zdaniem teatr to zespół a nie gwiazdy. Oczywiście gwiazdę można zaprosić i zrobić z nią jeden spektakl, ale nie zrobi się całego teatru.

Co przygotowujecie na nowy sezon?

- Na otwarcie „Pokojówki” Geneta (jednoaktówka napisana przez francuskiego dramatopisarza Jeana Geneta w 1947 roku). Teatr repertuarowy, szczególnie ten w Gdyni, który ma obok siebie znakomity Teatr Muzyczny a w Gdańsku Teatr Wybrzeże, musi mieć swoje miejsce, musi być skierowany do szerszej publiczności. Dotychczasowe dwa sezony, które jestem w Teatrze Miejskim, potwierdziły moją wiedzę o gdyńskiej publiczności i jej zapotrzebowaniach.

Rozbudowuje się Teatr Muzyczny. Nie żal Panu, że w Teatrze Miejskim nic w tym względzie się nie dzieje?

- Od lat 70-tych znałem się z Maciejem Korwinem i cieszę się, że jego plany i pomysły są realizowane. Nam z kolei większy teatr nie jest potrzebny, widownia na 300 osób w zupełności wystarczy. Przydałby się natomiast remont, na który pieniędzy jednak na razie brakuje. A bardzo bym chciał, bo ten zespół i ta widownia zasługują na nowy budynek.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Podobne wiadomości

Spotkaj się z ekspertami

2016-08-04, 09:00

Miody wpisane na listę

2016-07-07, 18:00

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu