Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Samorządy walczą o zdrowe serca

„Pomóż swemu sercu”, „Gdyńska Szkoła Niewydolności Serca”, „Krążenie ku zdrowiu”, to tylko niektóre z programów zdrowotnych zrealizowanych dla mieszkańców Polski przez samorządy w całym kraju.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Samorządy walczą o zdrowe serca

 2016-10-24 18:00 

fot. mat.prasowe

„Pomóż swemu sercu”, „Gdyńska Szkoła Niewydolności Serca”, „Krążenie ku zdrowiu”, to tylko niektóre z programów zdrowotnych zrealizowanych dla mieszkańców Polski przez samorządy w całym kraju.

Organizator oraz eksperci merytoryczni ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na Życie” twierdzą zgodnie, że edukacja, tak jak regularne badania przesiewowe są podstawą profilaktyki zagrażającym życiu chorobom serca. Wszelkie działania na rzecz profilaktyki tych schorzeń zasługują na uznanie i kontynuację, dlatego kampania „Ciśnienie na Życie” po raz kolejny zaprasza wszystkie samorządy do udziału w konkursie „Samorząd od Serca”.

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na Życie” od blisko 4 lat prowadzone są bezpłatne badania profilaktyczne na terenie całej Polski. Jednak na tym nie kończy się przecież profilaktyka kardiologiczna w Polsce. Samorządy terytorialne bardzo odpowiedzialnie traktują obowiązki dotyczące opracowywania i realizowania programów zdrowotnych. Corocznie w Polsce wdrażanych jest ich kilkaset. Dlatego organizator kampanii, Grupa Polpharma, postanowił wyróżnić te jednostki samorządowe, które z własnej inicjatywy podejmują się działań z zakresu promocji prewencji chorób kardiologicznych na podległych im terenach. W pierwszej (zorganizowanej w ubiegłym roku) edycji konkursu „Samorząd od Serca” uhonorowano 14 samorządowych programów zdrowotnych z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia.

Wierząc, że aktywności podjęte przez nagrodzonych mają szansę w przyszłości przyczynić się do poprawy statystyk dotyczących zachorowalności Polaków na schorzenia układu krążenia, ogłoszono drugą edycję konkursu „Samorząd od Serca”. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w Polsce, które do 18 listopada mogą nadsyłać pisemne opisy opracowanych i wdrożonych, na przestrzeni ostatniego roku, samorządowych programów zdrowotnych w dziedzinie profilaktyki chorób układu krążenia.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Podobne wiadomości

Uwolnij swoje piękno!

2016-12-12, 12:11

Ponad 120 przebadanych!

2016-09-29, 18:59

Bezpłatne badania serca

2016-09-09, 14:59

Prawie 120 przebadanych!

2016-06-08, 14:57

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu