Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Sfinalizują sprawę inwestycji tramwajowych

elblag.eu

Inwestycje tramwajowe w Elblągu zostaną spięte w jedną całość. Wszystko dzięki torowisku i trakcji, które wybudowane zostaną w ulicy 12 Lutego. Prezydent Witold Wróblewski podpisał z przedstawicielami krakowskiej firmy ZUE umowę na realizację tej inwestycji.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Sfinalizują sprawę inwestycji tramwajowych

 2017-01-30 13:00 
elblag.eu

elblag.eu

Inwestycje tramwajowe w Elblągu zostaną spięte w jedną całość. Wszystko dzięki torowisku i trakcji, które wybudowane zostaną w ulicy 12 Lutego. Prezydent Witold Wróblewski podpisał z przedstawicielami krakowskiej firmy ZUE umowę na realizację tej inwestycji.

- To kolejne zadanie z perspektywy unijnej 2014-20. Wcześniej podpisaliśmy umowę z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem na dofinansowanie tej inwestycji. Przeprowadziliśmy również przetarg, a procedura zakończyła się wyborem firmy ZUE, która będzie wykonawcą. Dziś możemy podpisać umowę na zadanie, które powinno zakończyć się do 30 września tego roku - mówił prezydent Witold Wróblewski - Dzięki odcinkowi linii przy ulicy 12 Lutego powstanie najkrótsze możliwe połączenie tramwajowe z północy na południe miasta. To spowoduje, że ta trasa komunikacji miejskiej będzie bardzo konkurencyjna. Długość odcinka to 900 metrów, powstaną cztery przystanki, przebudowane będą również dwa skrzyżowania - kontynuował prezydent.

- Na przestrzeni ostatnich lat realizowane były w naszym mieście różne inwestycje tramwajowe, jednak budowa trakcji w ulicy 12 Lutego jest swoistą kropką nad i, która łączy je wszystkie - podkreślił Wróblewski. - Nie zamierzamy likwidować  torowiska itrakcji na ulicy Królewieckiej, które są połączeniem do Starego Miasta. Po zakończeniu obecnej inwestycji Zarząd Komunikacji Miejskiej będzie mógł przedstawić propozycję nowego połączenia - deklarował prezydent.

- Miło nam, że możemy podpisać umowę na tak ważną dla miasta inwestycję. To właśnie Elbląga brakowało nam pośród realizacji na terenie całego kraju. Nasza firma ma 25-letnie doświadczenie w budowaniu linii tramwajowych - mówił Maciej Nowak, członek zarządu firmy ZUE

- Jeżeli pogoda pozwoli, pod koniec lutego powinny rozpocząć się prace. Będziemy je prowadzić tak, by miasto było przejezdne, jednak przy tak dużej inwestycji nie ma możliwości by nie było utrudnień. Przyjmiemy optymalne rozwiązania by sprawnie realizować prace i jak najmniej utrudniać ruch - deklarował wiceprezes ZUE Marcin Wiśniewski.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu