Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Skradziony ciągnik odzyskano dzięki nowoczesnej technologii

W marcu z jednego z gospodarstw w powiecie oławskim zginął ciągnik marki John Deere. Złodzieje nie cieszyli się zbyt długo łupem, ponieważ do gry wkroczyła technologia. Przestępcy przejechali ciągnikiem prawie 300 km. W tym czasie specjaliści amerykańskiego producenta namierzyli skradzioną maszynę i wspólnie z polską policją odnaleźli traktor oraz pięciu sprawców kradzieży.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Skradziony ciągnik odzyskano dzięki nowoczesnej technologii

 2016-07-05 13:46 

fot. pixabay.com

W marcu z jednego z gospodarstw w powiecie oławskim zginął ciągnik marki John Deere. Złodzieje nie cieszyli się zbyt długo łupem, ponieważ do gry wkroczyła technologia. Przestępcy przejechali ciągnikiem prawie 300 km. W tym czasie specjaliści amerykańskiego producenta namierzyli skradzioną maszynę i wspólnie z polską policją odnaleźli traktor oraz pięciu sprawców kradzieży.


Na jednej z prywatnych posesji w powiecie oławskim (woj. dolnośląskie) 11 marca zginął ciągnik marki John Deere 8335R o wartości szacowanej na ok. 800 tys. zł. Złodzieje nie przewidzieli jednak, że maszyna posiada fabryczne zabezpieczenia. Poszukiwania rozpoczęła Komenda Powiatowa Policji w Oławie, a swoją pomoc zadeklarował dealer marki John Deere.

W czasie, gdy ciągnik przemierzał trasę z Dolnego Śląska aż w okolice Łowicza, z interwencją przyszli specjaliści  amerykańskiego producenta, których o pomoc poprosił dealer, wpierając działania polskiej policji. Zespół z USA odpowiedzialny jest za systemy bezpieczeństwa, jakie montowane są fabrycznie w maszynach amerykańskiej marki.

– JDLink to system telematyczny, który umożliwia połączenie maszyn z siecią komórkową, wysyłając na bieżąco dane m.in. na temat postępu wykonywanych prac, osiąganych wydajności, lokalizacji maszyny, optymalizację osiągów czy informacji o maszynie, takich jak obroty silnika, średnia prędkość, spalanie i wiele innych istotnych danych. System ten umożliwia również utrzymanie maszyny w ciągłej gotowości do pracy, dzięki monitorowaniu kodów błędów i godzin pracy silnika oraz bezprzewodowe przesyłanie danych agronomicznych– tłumaczy przedstawiciel marki John Deere.

Jak się okazało, przestępcy przejechali trasę niemal 300 km z powiatu oławskiego aż w okolice Łowicza. Następnie ciągnik został zlokalizowany za pomocą systemu JDLink w jednej z miejscowości na terenie województwa łódzkiego, gdzie zjawili się policjanci z Łowicza i Zgierza, którzy po krótkim pościgu zatrzymali osoby związane z kradzieżą. Oławska policja informuje również, że pięciu mężczyznom postawiono już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wparcie technologiczne w tym przypadku okazało się zbawienne. Złodzieje nie spodziewali się, że ciągniki marki John Deere są fabrycznie zabezpieczone systemem JDLink. Amerykański potentat maszyn rolniczych nie zdradza jednak szczegółów na temat systemu, który staje się wizytówką bezpieczeństwa wśród plagi kradzieży ciągników różnych marek.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (1)

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Metropolia.info nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Dodaj opinię
Twój nick

ocena: -60%

2016-08-08 05:39:56
Hey Chris,Glad you’re checking out the blog! I know you’ve had a few other things that occupy your days, nights and evening that are little bundles of joy related. Thanks for posting to Reddit! (It’s true – we do love the page views and comments). We might have to start doing that oul82rves&#se30;once we figure out exactly how Reddit works. Onward and thanks for keeping up the love. Tell the interwebs about us. We’re sneaking some Wifi in a Tokyo hotel lobby right now…tee-hee.

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu