Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Skuteczne zarządzanie w biznesie

W Sopocie odbyła się 8. Konferencja Project Management – skuteczne zarządzanie biznesem.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Skuteczne zarządzanie w biznesie

 2015-05-04 06:04 

fot. rigp

W Sopocie odbyła się 8. Konferencja Project Management – skuteczne zarządzanie biznesem.

Wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe STRATEG, jak co roku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Prezentacje prelegentów były niezwykle inspirujące, a panel dyskusyjny umożliwił konfrontację ich poglądów. W tegorocznej edycji Konferencji udział wzięło ok.  500 osób, w ciągu 2 dni uczestnicy wysłuchali 7 ekspertów i wzięli udział w 9 warsztatach. Podobnie jak w latach poprzednich patronat nad wydarzeniem objęła Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza.

Podczas pierwszego wykładu Małgorzata Kusyk z PMI przedstawiła na czym polega innowacja w zarządzaniu projektami, podkreślając jak istotne jest nieustanne dostosowanie się do zachodzących w otoczeniu zmian. Dzięki tej prelekcji uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się z Agile, czyli zwinnym podejściem do zarządzania projektami. Drugi z wykładów o tytule „Przedsiębiorca – inicjator przedsięwzięć” został poprowadzony przez Sławomira Halbryta, Prezesa Zarządu RIGP oraz Prezesa firmy SESCOM. W swoim wystąpieniu S. Halbryt zobrazował jak wygląda Project Management w przypadku start-up’ów, na różnych etapach ich rozwoju. Trzecią prelekcję wygłosił Radosław Białas, przedstawiciel filmy Black Pearls, która zajmuje się pozyskiwaniem inwestorów i finansowaniem projektów przedsiębiorstw we wczesnej fazie rozwoju. Wykłady wzbudziły spore zainteresowanie i sprowokowały uczestników do stawiania rozmaitych, często niełatwych pytań. Po pierwszej części goście mieli okazję uczestniczyć w panelu dyskusyjnym, którego przewodniczącym i moderatorem był Przemysław Lisek. Burzliwa wymiana poglądów dotyczących rozmaitych podejść do zarządzania projektami wywołała sporo emocji.Po panelu dyskusyjnym swoje wykłady wygłosili przedstawiciele Grupy LOTOS SA. Grzegorz Zgoda przedstawił podstawowe elementy zarządzania projektami, niezbędne do osiągnięcia sukcesu, szczególnie zwracając uwagę na odpowiednie przygotowanie projektu pod względem technicznym. Inżynier Zgoda wyświetlił również film obrazujący prace nad rozbudową rafinerii, który wywołał na uczestnikach niemałe wrażenie. Następnie Stanisław Pokojski i  Sławomir Kuras z Biura Organizacji Finansowania przedstawili największe inwestycje rzeczowe w Grupie LOTOS. Wykład skoncentrowany był na tematyce finansowania projektów – poczynając od dostępnych źródeł finansowania, poprzez doświadczenia na różnych etapach organizacji, kończąc na modelowaniu finansowym. Panowie podkreślali, że w rafinerii pracuje głownie kapitał, a najważniejszym wyznacznikiem sukcesu projektu inwestycyjnego jest jego rentowność. Ostatnia prelekcja zatytułowana „Z kim jechać na koniec świata? – czyli o budowaniu zespołu projektowego” wygłoszona została przez Małgorzatę Kozioł z DTI Polska. Nawiązując do swojego bogatego doświadczenia związanego z organizacją dalekiej podróży, opowiedziała o zróżnicowaniu ludzi w grupach projektowych, etapach rozwoju zespołu oraz o sposobach uniknięcia błędów związanych ze współpracą.Drugi dzień konferencji obejmował szereg warsztatów przygotowanych przez firmy takie jak: PwC, Alternativa, Play4Skills, CT Partners, NOVO, Grupa Allegro, MADKOM, LemonMind,  DRiM. W trakcie trwania II dnia Konferencji uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z case studies i grą symulacyjną.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu