Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Sport łączy ludzi

Z Januszem Beneszem, członkiem zarządu Stowarzyszenia Trefl Pomorze, rozmawia Rafał Korbut.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Sport łączy ludzi

 2016-05-16 08:49 
Rafał Korbutmoje artykuly

Z Januszem Beneszem, członkiem zarządu Stowarzyszenia Trefl Pomorze, rozmawia Rafał Korbut.


Stowarzyszenie Trefl Pomorze to ewenement na skalę całego kraju. Na czym polega jego fenomen?

- Faktycznie, jest to jedyne takie stowarzyszenie. Czym się wyróżniamy? Tym, że zrzeszamy kluby sportowe, podmioty prawne i osoby fizyczne. Obecnie mamy ponad 70 podmiotów i ok. 8 tys. osób fizycznych!W 2014 roku wspominał pan, że celem stowarzyszenia, którego członkami były wówczas przede wszystkim kluby sportowe i firmy, będzie pozyskanie w wasze szeregi osób fizycznych. Czy to się udało?

- Na razie nie możemy jeszcze do końca mówić o pełnym sukcesie z prostego powodu – ten proces wciąż trwa.Ale przez te dwa lata przybyło wam przecież mnóstwo członków...

- Tak, z pewnością wiąże się to z wprowadzonym projektem, polegającym na tym, że kupując bilet na jakieś wydarzenie można od razu wstąpić do Stowarzyszenia Trefl Pomorze. Takich osób przystąpiło do nas ponad 7,5 tys.! Procedura jest prosta: wystarczy kupić bilet i wejść na stronę klubu, podać swoje dane osobowe, adres e-mail i wyrazić chęć przystąpienia do stowarzyszenia.Jakie są korzyści dla takiego nowego członka?

- Taka osoba staje się upoważniona do funkcjonowania w ramach stowarzyszenia. Poza tym otrzymuje na maila newsletter z życia klubów, informacje o działalności stowarzyszenia, terminy imprez sportowych.Współpracujecie też z przedsiębiorcami, a od niedawna z organizacjami, zrzeszającymi przedsiębiorców?

- Zgadza się, zupełną nowością jest to, że od końca ubiegłego roku mamy jako członków wspomagających Gdański Klub Biznesu. A trzeba pamiętać, że GKB to ponad 100 wiodących firm na Pomorzu i jednocześnie jest to najstarsza organizacja, zrzeszająca firmy i przedstawicieli pomorskiego biznesu. Naszym partnerem od kilku miesięcy jest też Kaszubski Związek Pracodawców z siedzibą w Żukowie. Jest to dla nas tym bardziej istotne, że w tym roku rozpoczęliśmy nowy zakres działania: wychodzimy poza Trójmiasto.Czyli stowarzyszenie łączy sport, biznes i osoby fizyczne?

- Oraz samorządy. Dwie pierwsze gminy – Przywidz i Cedry Wielkie – zostały naszymi członkami wspierającymi. Obecnie czekamy na pozytywną uchwałę Rady Gminy Kolbudy, jednocześnie prowadzimy rozmowy z kilkoma innymi samorządami, takimi jak: Żukowo, Pszczółki i Rumia. Mam więc nadzieję, że w pierwszym półroczu przyłączy się do nas kilka kolejnych gmin.Duży nacisk w waszej działalności kładziecie też na dzieci i młodzież.

- To dla nas jeden z najważniejszych zakresów działalności. Zrealizowaliśmy dwie edycje programu „Powrót koszykówki do szkół” (inaczej nazywanym „szkolny basket”). W porozumieniu z KGHM Miedź i marszałkiem województwa przygotowaliśmy materiały szkoleniowe dla nauczycieli wychowania fizycznego, prowadziliśmy szkolenia dla nauczycieli, wyprodukowaliśmy 10 filmów treningowych. W każdej szkole prowadzone były przez 3 do 4 miesięcy treningi, zorganizowaliśmy też spotkania z zawodnikami drużyny seniorskiej Trefl Sopot. Na zakończenie zorganizowaliśmy imprezy podsumowujące, pierwsza taka impreza odbyła się w Pucku (uczestniczyło w niej ok. 200 uczniów z 12 szkół), druga w Leśniewie (był to finał dla ponad 200 dzieci z 6 szkół). We wrześniu ma ruszyć trzecia edycja. Dzięki takim akcjom dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w sportowych zajęciach pozalekcyjnych, spotkać się z zawodnikami, potrenować. I w ten sposób „łykają bakcyla” sportowego.Dlaczego jest to tak ważne, żeby młodzież zainteresowała się sportem?

– Wiemy, jak wiele pokus czyha w obecnych czasach na dzieci. różnego rodzaju używki, spędzanie wielu godzin przed komputerem i telefonem, itd. Pokazujemy, że jest alternatywa, że sport to coś fajnego dla każdego młodego człowieka. Staramy się promować nie tylko uprawianie sportu, ale też wszystko, co jest z nim związane: kibicowanie, interesowanie się rozmaitymi wydarzeniami, śledzenie wyników ulubionej drużyny, itd.Jakie zatem macie plany na przyszłość?

- Plany są ambitne. Pod koniec ubiegłego roku zakończyliśmy konkurs plastyczny „Auto przyszłości”, następnie wspólnie ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim kolejny konkurs plastyczny „Aktywne Kaszuby - miejsca, wydarzenia, ludzie”. Finał tego ostatniego konkursu odbędzie się 28 kwietnia w czasie finałowego meczu PGE Atom Trefl Sopot kontra Chemik Police. Podczas tego meczu prawdopodobnie zostanie pobity rekord frekwencji. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie nawet 5 tys. gości. Zachęceni dużym zainteresowaniem w tych konkursach jesienią chcemy ogłosić duży konkurs wiedzy o Pomorzu i Kaszubach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uważam, że takie konkursy to dobry kierunek i warto go rozwijać. To duże wyzwanie logistyczne, ale udaje nam się je realizować. Działamy też w kierunku promocji firm wewnątrz stowarzyszenia - tak, aby inni mieli okazję poznać specyfikę i zakres działania tych przedsiębiorstw. W efekcie niektóre firmy nawiązują między sobą kontakty typowo biznesowe. Z kolei w maju zorganizujemy w Przywidzu spotkanie wszystkich członków, gdzie każda firma będzie miała okazję zaprezentowania siebie, opowiedzenia o swojej działalności i przedstawienia swoich sukcesów. Będzie to jednocześnie promocja regionu, Przywidza. Warto dodać, że w naszym stowarzyszeniu zrzeszonych jest już 70 firm.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu