Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Spotkanie o grach niezależnych

Kilkudziesięciu miłośników i twórców gier komputerowych uczestniczyło w spotkaniu "Independent video games. Startup Your Weekend vol. 10". To wydarzenie zorganizowane w czwartek 18 grudnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym – Strefie Startup Gdynia poświęcone było tematyce tworzenia gier niezależnych.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Spotkanie o grach niezależnych

 2014-12-19 13:00 

Kilkudziesięciu miłośników i twórców gier komputerowych uczestniczyło w spotkaniu "Independent video games. Startup Your Weekend vol. 10". To wydarzenie zorganizowane w czwartek 18 grudnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym – Strefie Startup Gdynia poświęcone było tematyce tworzenia gier niezależnych.

Spotkanie rozpoczęło się do prelekcji Mateusza Gołębiowskiego (prowadził rubrykę "Retro" na gry.wp.pl i jest autorem bloga bloga pikselkiwstydu.blogspot.com), który opowiadał o grach indie i tłumaczył fenomen ich popularności. Drugi z prelegentów - Gabriel Roszak (szef SUTO GAMES, studia wprowadzającego na rynek gier mobilnych tytuły własne oraz zlecone przez klientów) zaprezentował publiczności całkowicie odmienne, bo komercyjne podejście do tworzenia gier.

- Wszyscy odbiorcy chcą gier dobrej jakości, ale nie chcą za nie płacić. Dlatego też ambitni twórcy, którzy tworzą swoje gry, które są oryginalne i wartościowe, ale nie przynoszą zysku trafiają później do pracy  w korporacjach. A inwestorzy zainteresowani branżą skupiają się na innych projektach - podkreślał Gabriel Roszak. Podczas swojej prelekcji pokazał kilkanaście sposób zarabiania na grach i dodatkach do nich i wskazywał sposoby dbania o graczy, którzy już kupili daną grę.

Organizatorzy spotkania zaprezentowali także publiczności film "Indie Game: The Movie", czyli  pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o tworzeniu gier wideo. Obraz w wyjątkowo przenikliwy i wyczerpujący sposób opowiadał o twórcach gier indie i oprócz sukcesów skupił się także na ich porażkach i poświęceniu potrzebnym do wyprodukowania kultowej gry.

Po projekcji filmu głos zabrał dodatkowy prelegent - Łukasz Kuczera z firmy ScalaC, który opowiadał o nowej grze studia, czyli Fields Of War. Ta produkcja nawiązuje do popularnej gry Ingress, którą określono jako "grą na smartfony, która wyprowadza ludzi na ulicę". Rozgrywka w przypadku Fields of War odbywa się za pomocą smatfonów i specjalnych zegarków i ma charakter gier RPG, czyli polega na walce z innymi użytkownikami i rozbudowywaniu swojej postaci za punkty doświadczenia. W przeciwieństwie do klasycznej gier komputerowych rozgrywka ma charakter mobilny - walczyć można tylko z użytkownikiem, który w rzeczywistości znajduje się w pobliżu.

Spotkanie w PPNT zakończyły gry retro, a do dyspozycji uczestników przygotowano wiekowe i kultowe maszyny takie, jak np. Amiga, Atari ST, konsola Jaguar czy też ZX Spectrum.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu