Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Stan deweloperski, czy „pod klucz”?

materiały prasowe

Jakie mieszkania cieszą się większym powodzeniem – w stanie surowym (do całkowitego samodzielnego wykończenia), czy już gotowe do zamieszkania? Czy deweloperzy proponują klientom wykończenie mieszkań?

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Stan deweloperski, czy „pod klucz”?

 2016-11-07 10:35 
materiały prasowe

materiały prasowe

Rafał Korbutmoje artykuly

Jakie mieszkania cieszą się większym powodzeniem – w stanie surowym (do całkowitego samodzielnego wykończenia), czy już gotowe do zamieszkania? Czy deweloperzy proponują klientom wykończenie mieszkań?

Okazuje się, że wykańczanie mieszkań „pod klucz” staje się coraz popularniejsze. Wprawdzie nie wszyscy deweloperzy oferują takie usługi, ale – jak udało nam się dowiedzieć w firmach, które wykańczanie mieszkań mają w ofercie – zainteresowanie klientów stale rośnie. Czy jest to ekonomicznie opłacalne? Czy cena jest jedynym wyznacznikiem przy podejmowaniu decyzji, w jakim stanie odbierane jest mieszkanie. Jeśli chodzi o opłacalność to nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od tego, jak kupujący chce urządzić własne mieszkanie. Z jednej strony deweloperzy, którzy oferują usługi wykończeniowe lub współpracują z podwykonawcami, często mogą zaoferować niższe ceny. Z drugiej – wiele osób chce urządzić mieszkanie w sposób bardzo indywidualny i jest przekonanych, że wynajmując „własną” ekipę będą mieć większy wpływ na ostateczny wygląd.

Z pewnością cena nie jest więc jedynym czynnikiem, branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji przez klienta. A co o tym mówią przedstawiciele deweloperów?

/raf/

 

Arch. Aleksandra Moskal z Zakładu Prac Wykończeniowych Grupy Inwestycyjnej Hossa SA:

Większym powodzeniem wciąż jeszcze cieszą się zakupy mieszkań w stanie deweloperskim, a ich nabywcy sądzą, że wykańczając mieszkanie samodzielnie zrobią to taniej. Z roku na rok przybywa jednak zwolenników korzystania z oferty wykończenia pod klucz, szczególne wśród klientów, którzy kupują kolejne mieszkanie. W niektórych naszych inwestycjach liczba lokali wykańczanych pod klucz przekracza 20 proc. Osoby te wiedzą jak dużo czasu i energii trzeba poświęcić dla wybrania wszystkich materiałów, dopilnowania wykonawców, skoordynowania dostaw. Doświadczyły już problemów technicznych, z którymi nie potrafiły sobie samodzielnie poradzić. Wybierając wykończenie pod klucz dostają wsparcie architekta, który pomaga w dokonaniu wyborów i przygotowuje projekty, a także opiekę inżyniera, który martwi się o dostępność materiałów i poprawność wykonania prac.

Oferty na wykończenie są różne, dostosowane do różnych potrzeb i oczekiwań Klienta. Na rynku działają zarówno niezależne firmy zajmujące się kompleksowym wykończeniem, już po odbiorze mieszkania jak i deweloperzy, którzy oferują wykończenie w ramach realizacji umowy, korzystając przy tym z własnych podwykonawców. Zdarza się jednak także, że deweloperzy przy wykańczaniu mieszkań korzystają z usług firm zewnętrznych oferujących kompleksowe wykończenia.

Grupa Inwestycyjna Hossa już od ponad sześciu lat oferuje wykończenie pod klucz. Wielu naszych wykonawców współpracuje z nami niemal od samego początku, więc znają nasze standardy i oczekiwania. Stworzone przez nas pakiety: Classic i Prestige, są naszymi autorskimi pomysłami dostosowanymi do aktualnych trendów i upodobań naszych klientów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Która opcja jest korzystniejsza dla klienta? To zależy m.in. od jego oczekiwań, ale przede wszystkim od czasu, jakim dysponuje. Jeśli nie ma go za dużo wykończenie „pod klucz” jest najlepszą opcją.

Justyna Turska, kierownik Działu Wykończenia Mieszkań pod Klucz:

Oczywiście zdecydowana większość mieszkań, które sprzedajemy, to mieszkania w standardzie tzw. deweloperskim. Natomiast można powiedzieć, że z roku na rok zauważamy wzrost zainteresowania klientów możliwością zlecenia nam wykończenia lokalu pod klucz. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i klienci coraz częściej je dostrzegają. Przede wszystkim istotne jest to, że decydując się na wykończenie pod klucz, nie trzeba samemu szukać wykonawców ani ich nadzorować. Nie ma ryzyka opóźnień, ponieważ bierzemy całkowitą odpowiedzialność za termin wykonania prac. Jest to rozwiązanie korzystne cenowo, bowiem jako większy podmiot mamy wynegocjowane z dostawcami bardzo dobre ceny materiałów. Ponadto udzielamy rocznej gwarancji na wykonane prace. Moim zdaniem jest to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie niż samodzielne wykańczanie mieszkania, zwłaszcza że mimo iż mamy ustalone pewne warianty wykończenia, realizujemy też indywidualne projekty, zarówno bardzo drogie, jak i bardzo ekonomiczne. Staramy się, aby każdy z naszych klientów znalazł w naszej ofercie wykończenia pod klucz rozwiązanie najlepsze dla siebie.

 

 

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu