Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Styl znakiem osobowości

Styl to nasz świadomy wybór spośród wielu wariantów i możliwości, jakie stwarza nam moda. Jest to wybór nie tylko tego, co się nam najbardziej podoba ale i jeszcze - najbardziej do nas i naszego trybu życia, pasuje. I to nie tylko w doborze ubrań ale i również sposobie urządzenia mieszkania, miejsca pracy, aranżacji przestrzeni, w której się obracamy, miejsca, w których lubimy bywać.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Styl znakiem osobowości

 2016-12-09 11:56 
Grażyna Paturalskamoje artykuly

Styl to nasz świadomy wybór spośród wielu wariantów i możliwości, jakie stwarza nam moda. Jest to wybór nie tylko tego, co się nam najbardziej podoba ale i jeszcze - najbardziej do nas i naszego trybu życia, pasuje. I to nie tylko w doborze ubrań ale i również sposobie urządzenia mieszkania, miejsca pracy, aranżacji przestrzeni, w której się obracamy, miejsca, w których lubimy bywać.

Wracając jednak do ubrań: czym w istocie rzeczy jest STYL?

Co tak naprawdę cechuje niekwestionowanych Asów Stylu? Czyż nie jest to otaczająca ich aura pewnej niedbałej elegancji, odrobiny nonszalancji, a nade wszystko fantazji i wolności? Czyż nie one przykuwają na dłużej nie tylko wzrok na ubraniach, ale przede wszystkim uwagę na osobowości? Uważam, że to właśnie wolność, niczym nie skrępowana fantazja wyrażona w przywileju dokonywania wyborów stworzonych na własny i wyłączny użytek tak nas fascynuje,  porywa i inspiruje.

Credo stylu to zaakcentowanie swojej obecności w tłumie, wysłanie światu za pomocą własnej osobowości, intrygującego komunikatu: JESTEM INNY, cokolwiek to oznacza. Sekret dobrego stylu to bardziej sposób noszenia ubrań, niż same tylko ubrania. A także umiejętność odważnego, nowatorskiego łączenia w najlepsze zestawy wszystkich części garderoby, którego „ulica” nie nauczyła się jeszcze prezentować.

Jest to w pewnym sensie wyprzedzanie swojego czasu, bycie zawsze i wszędzie o krok do przodu jako styl życia, a nie tylko ubierania.

Mężczyźni w dążeniu do stworzenia własnego idealnego wizerunku, który z osobistych powodów przyjęli dla siebie jako wzorcowy, budzący zachwyt zwłaszcza kobiet, często zapominają, co jest jego prawdziwą istotą. Najbardziej eleganckie ubrania nie zastąpią braku osobowości i klasy, poczucia humoru i naturalnego (a nie wystudiowanego) wdzięku i kultury osobistej, umiejętności komunikowania się i odnajdywania własnej roli w relacjach międzyludzkich.

Mężczyźni podobają się kobietom z różnych powodów, bo każda z nas ma własne priorytety i potrzeby, a także własną osobowość. Nie ma więc na szczęście jedynie słusznego wzorca męskości, który bezapelacyjnie działałby na płeć piękną porażająco. W każdym razie nie każda z nas uosobienie męskiego ideału upatruje w urodzie amanta filmowego. Śmiem twierdzić, że większość kobiet nad męki czar przedkłada dobry charakter partnera życiowego.

Należy jednak pamiętać, że styl mężczyzny, jeśli ma być jego własnym stylem, nie może być uzależniony od upodobań jego partnerki. Powszechnie znana maksyma mówi: „moda przemija, styl trwa wiecznie”. W tym przypadku: moda = związki.  Jeśli związki, podobnie jak moda, nie są trwałe, mężczyzna nie ma stylu.

Co więc jest kamieniem węgielnym, na którym bez obaw, że zrobimy z siebie przysłowiowego „fircyka w zalotach”, możemy budować prawdziwy styl i wizerunek, pamiętając o tym, że ich podłoże jest czymś wewnętrznym, znacznie głębszym, niż tylko miłą aparycją?

Jest to z pewnością: bycie sobą, poczucie własnej wartości, komfort osobisty i wygoda, kierowanie się w życiu wartościami ponadczasowymi, które nie przeminą wraz z modą.

Yves Saint Laurent powiedział: „nigdy nie powinniśmy mylić elegancji ze snobizmem”.

Styl i klasa nie mieszkają w grubych portfelach, lecz w poczuciu własnej wartości i zasadach, którymi kierujesz się w życiu. Prawdziwie stylowy i elegancki  mężczyzna wie, że nienaganne ubrania są tylko dodatkiem do jego nietuzinkowej osobowości, bo jedynie ważnym „brandem” kreującym wizerunek osobisty,  jest ON SAM.

 

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu