Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Szkolnictwo i rynek pracy mogą sobie pomagać

elblag.eu

W elbląsku Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja "Planowane ścieżki kariery zawodowej ucznia a potrzeby rynku pracy" z udziałem prezydenta miasta, Witolda Wróblewskiego.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Szkolnictwo i rynek pracy mogą sobie pomagać

 2017-02-23 13:00 
elblag.eu

elblag.eu

W elbląsku Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja "Planowane ścieżki kariery zawodowej ucznia a potrzeby rynku pracy" z udziałem prezydenta miasta, Witolda Wróblewskiego.

Konferencję zorganizowana została pod patronatem elbląskiej firmy Meble Wójcik, która aktywnie poszukuje wykwalifikowanych pracowników oraz stawia na szkolenie zawodowe. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Wydziału Technologii Drewna warszawskiej SGGW, z którymi firma Meble Wójcik podjęła współpracę. Wśród słuchaczy znaleźli się uczniowie i nauczyciele elbląskich szkół zainteresowani kształceniem zawodowym i technicznym.

- To dla nas ważne wydarzenie, ponieważ podejmujemy współpracę ze szkolnictwem wyższym, a już wcześniej promowaliśmy kształcenie zawodowe. Co bardzo nas cieszy w Elblągu powstała pierwsza od wielu lat klasa o specjalizacji technologii drewna. To kolejny, średni szczebel kształcenia. Na końcu tego systemu jest szkolnictwo wyższe na kierunkach technicznych związanych z drewnem. Jeden z naszych pracowników już studiuje na SGGW, chcemy kontynuować ten kierunek rozwoju pracowników - mówił podczas otwarcia konferencji Piotr Wójcik, prezes Zarządu Żuławskiej Fabryki Mebli Sp. z o.o.

- Cieszę się, że po raz kolejny podejmujemy aktywnie temat szkolnictwa zawodowego. W aktualnej strategii naszego województwa zapisane jest wzmacnianie mocnych stron regionu, wśród nich jedną ze specjalizacji jest drewno. W tym kontekście nasze miasto stawia na współpracę w złotym trójkącie - biznes, samorząd, szkolnictwo wyższe. Tę współpracę należy właściwie ułożyć, by stworzyć dobre warunki do rozwoju. W Elblągu kończymy przygotowania do utworzenia Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej. Takie ułożenie szkolnictwa zawodowego przyniesie oczekiwaną ofertę dla przedsiębiorców. Na rynek pracy powinny wkraczać osoby dobrze przygotowane zawodowo. Wśród naszych czterech projektów edukcyjnych, na które chcemy pozyskać dofinansowanie unijne, dwa dotyczą właśnie szkolnictwa zawodowego. Chcemy wzmacniać mocne strony miasta, wśród nich jest branża meblarska - mówił prezydent Witold Wróblewski - Dziękuję pracownikom Wydziału Technologii Drewna SGGW za podjęcie współpracy dotyczącej kształcenia i firmie Meble Wójcik za to, że aktywnie włączają się w proces kształcenia zawodowego w naszym mieście - dodał włodarz Elbląga.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu