Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Szlak godny pozazdroszczenia

warmia.mazury.pl

Wyjątkowe miejsca na mapie turystycznej Polski zostały uhonorowane certyfikatami Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2016 roku. Wyróżnienie otrzymał m.in. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, biegnący przez województwo warmińsko-mazurskie.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Szlak godny pozazdroszczenia

 2017-02-21 09:00 
warmia.mazury.pl

warmia.mazury.pl

Wyjątkowe miejsca na mapie turystycznej Polski zostały uhonorowane certyfikatami Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2016 roku. Wyróżnienie otrzymał m.in. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, biegnący przez województwo warmińsko-mazurskie.

Uroczystość odbyła się 17 lutego br. podczas targów Tour Salon w Poznaniu. Certyfikat nadawany jest nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym.

Warmińsko-mazurski odcinek Green Velo ma niemal 400 km i przebiega przez różnorodne krajobrazowo tereny przygraniczne: miejscowości nad Zalewem Wiślanym, Warmię, Barcję, Krainę Wielkich Jezior Mazurskich oraz Mazury Garbate. Trasa biegnie w przeważającej części przez cenne przyrodniczo obszary Natura 2000 lub w ich w bezpośrednim sąsiedztwie. Rowerzyści mogą przejechać m.in. po wałach przeciwpowodziowych i nasypach pozostałych po zlikwidowanych liniach kolejowych. Wzdłuż szlaku powstało 40 Miejsc Obsługi Rowerzystów z wiatami do odpoczynku i stojakami na rowery.

Bartłomiej Walas, p.o. prezesa POT, podkreślił podczas uroczystości, że w dobie powszechnej dostępności do ogromnej ilości informacji potrzeba rekomendacji zyskuje na ważności. Certyfikaty POT są wskazówką dla turystów, pomocą przy wyborze i gwarancją jakości. – Z naszych badań wynika, że już 18% pytanych o certyfikat nie tylko go rozpoznawało, ale identyfikowało z wysoką jakością – powiedział prezes Walas.

W Poznaniu wyróżniono także najlepsze centra informacji turystycznej. Aż trzy nagrody zdobyły placówki z województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwszą nagrodę w kategorii IT **** otrzymało Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej w Olsztynie. Pierwsza nagroda w kategorii IT *** trafiła natomiast do Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej. Punkt Informacji Turystycznej z Braniewa otrzymał z kolei drugą nagrodę w kategorii „dwugwiazdkowych” informacji turystycznych.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu