Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Trenuj zdrowo jak gwiazdy

8 sierpnia fani triathlonu i sportowcy z całego świata spotkają się w Gdyni na jednej z największych imprez sportowych w Polsce. Będą tam Ambasadorki Triathlon Gdynia 2014 Katarzyna Glinka i Karolina Gorczyca, które ruszą na start 10 sierpnia. W trosce o swoje zdrowie aktorki rozpoczęły przygotowania od wykonania badań diagnostycznych w ramach programu LUX MED Bezpieczne Uprawianie Sportu.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Trenuj zdrowo jak gwiazdy

 2014-08-08 15:00 

fot. mat.prasowe

8 sierpnia fani triathlonu i sportowcy z całego świata spotkają się w Gdyni na jednej z największych imprez sportowych w Polsce. Będą tam Ambasadorki Triathlon Gdynia 2014 Katarzyna Glinka i Karolina Gorczyca, które ruszą na start 10 sierpnia. W trosce o swoje zdrowie aktorki rozpoczęły przygotowania od wykonania badań diagnostycznych w ramach programu LUX MED Bezpieczne Uprawianie Sportu.

Ambasadorki tegorocznego Triathlonu Katarzyna Glinka i Karolina Gorczyca zdecydowały się na udział w Triathlonie, aby dołączyć do 2,5 tysiąca sportowców z całego świata i pokazać, że warto stawiać sobie nowe cele i walczyć ze swymi słabościami.

Za aktorkami miesiące wyczerpujących i intensywnych przygotowań do startu. Swoją uwagę musiały dzielić pomiędzy rygorystyczne treningi a życie prywatne i zawodowe. Nie jest to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę ich tempo życia i rodzaj sportu, jaki uprawiają. Zawody triathlonowe należą do coraz popularniejszej dyscypliny obejmującej kombinację pływania, kolarstwa i biegania. Każdy zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju sportowego. Tego typu trening, oprócz dużego wysiłku fizycznego, zaangażowania oraz czasu, wymaga też odpowiedniego przygotowania organizmu, aby nie narażać się na niepotrzebne urazy czy kontuzje, które uniemożliwią inne aktywności i dalsze ćwiczenia.

-Kiedy uprawiamy ulubiony sport zdarza się, że przekraczamy granice własnych możliwości. Każdy z nas ma pewne predyspozycje, ale i przeciwskazania do uprawniania danej dyscypliny. Jeśli chcemy czerpać więcej przyjemności ze sportu i uniknąć poważnych kłopotów, warto przed rozpoczęciem treningów ocenić aktualny stan naszego organizmu i posłuchać wskazówek lekarza” – mówi Ambasadorka Herbalife Triathlon Gdynia, Katarzyna Glinka.

Małgorzata Foremniak, Katarzyna Glinka i Karolina Gorczyca – Ambasadorki Herbalife Triathlon Gdynia – zanim ruszyły do intensywnych treningów, wykonały serię badań profilaktycznych, dzięki którym sprawdziły wydolność swojego organizmu podczas wysiłku fizycznego i kompleksowo skontrolowały m.in. stężenie cukru i cholesterolu we krwi oraz pracę serca. Badania zakończyły się konsultacją z kardiologiem, który przedstawił i omówił wyniki badań oraz przekazał zalecenia zdrowotne przydatne w trakcie uprawiania sportu, dostosowane do indywidualnych predyspozycji każdej z nich.

-Przygotowania do Triathlonu to ciężka praca, ogromny wysiłek, ale też duża przyjemność. Już niedługo spotkamy się wszyscy w Gdyni i będziemy pokonywać swoje słabości. Dzięki przeprowadzonym badaniom i wskazówkom, które były „szyte” na miarę moich możliwości i kondycji fizycznej, udało mi się trenować świadomie i mam poczucie dobrego przygotowania na start” – podkreśla Karolina Gorczyca.

Profilowany Program Diagnostyczny – Bezpieczne Uprawianie Sportu umożliwia ocenę ryzyka wystąpienia najczęstszych schorzeń kardiologicznych, w tym groźnych zaburzeń rytmu serca odpowiedzialnych za nagłe zatrzymanie krążenia podczas wysiłku fizycznego (m.in.: nagły zgon sercowy, bóle dławicowe, migotanie komór, częstoskurcz, zawał serca, kardiomiopatie, tętniak aorty, zatorowość płucną).

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu