Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Tu meblarstwo ma się świetnie

warmia.mazury.pl

Rok 2016 był okresem dużej aktywności inwestycyjnej firm z branży meblowej na Warmii i Mazurach - zarówno producentów mebli, jak i dostawców dla przemysłu meblarskiego. Część nowych hal produkcyjnych i magazynów już rozpoczęła pracę, inne są dopiero w trakcie realizacji.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Tu meblarstwo ma się świetnie

 2017-01-04 09:00 
warmia.mazury.pl

warmia.mazury.pl

Rok 2016 był okresem dużej aktywności inwestycyjnej firm z branży meblowej na Warmii i Mazurach - zarówno producentów mebli, jak i dostawców dla przemysłu meblarskiego. Część nowych hal produkcyjnych i magazynów już rozpoczęła pracę, inne są dopiero w trakcie realizacji.

Każda kolejna inwestycja wzmacnia region na pozycji krajowego lidera tych gałęzi gospodarki. Do 2021 r. Warmia i Mazury wzbogacą się zarówno o zupełnie nowe inwestycje, jak i projekty planowane w ramach poszerzenia działalności.

Największe przedsięwzięcie planuje austriacka grupa Egger (formalnie inwestorem będzie spółka celowa Horizont Project Development), która zamierza zbudować zakład przetwórstwa drewna w Biskupcu. Powstaną tam hale i magazyny o łącznej powierzchni 170 tys. mkw. Projekt inwestycyjny obejmuje budowę od podstaw dużego zakładu przetwórstwa drewna, w którym oprócz płyt wiórowych i melaminowanych produkowane będą gotowe panele podłogowe i różnego rodzaju meble. Inwestycja szcowana jest na kwotę — 789 mln zł i wygeneruje ok. 300 nowych miejsc pracy. Fabryka powstanie na obszarze blisko 88 ha, które do 30 grudnia 2016 r. powinny znaleźć się w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (W-MSSE).

W trakcie realizacji inwestycji jest Fabryka Mebli Taranko w Morągu. Firma buduje magazyn, dzięki czemu będzie mieć więcej miejsca w hali produkcyjnej. Inwestycja jest szacowana na 11,5 mln zł. Fabryka zwiększy także zatrudnienie ze 119 do 194 osób.

Fabrykę rozbuduje także Sklejka-Pisz Paged. Z myślą o produkcji sklejki wielkoformatowej firma zainwestuje 110 mln zł i do 31 grudnia 2021 r. zwiększy zatrudnienie z 705 do 740 etatów.

Firma Szynaka Meble stawia na innowacje i rozbudowuje hale produkcyjne, wzbogacając linie obróbcze o możliwość foliowania. Łącznie tylko w 2016 roku nakłady inwestycyjne kształtują się na poziomie 50–60 mln zł. W przyszłym roku główne zadania inwestycyjne dotyczą rozbudowy centrum logistycznego.

Inwestują nie tylko producenci mebli, ale także ich najbliżsi partnerzy biznesowi. Impress, producent dekorów, w ciągu ostatnich trzech lat zainwestował w halę i maszyny w Ełku ok.70 milionów euro. Tylko w 2016 r. za ponad 15 mln euro powstała nowa linia do produkcji folii finish.

W grudniu pozwolenie na działalność w W-MSSE (podstrefa Olecko) otrzymała firma Inoxall. Spółka planuje wydać co najmniej 15 mln zł i zatrudnić minimum 20 pracowników. Zamierza produkować elementy metalowe min. dla potrzeb przemysłu meblarskiego (także dla budownictwa i przemysłu jachtowego). Inwestycja ma zostać ukończona do 31 grudnia 2021 roku.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu