Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Tu piją prosto z kranu

pixabay.com

Prawie połowa mieszkańców miast deklaruje picie wody z kranu. Olsztynianie są w tej dobrej sytuacji, że woda w stolicy Warmii i Mazur jest świetnej jakości.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Tu piją prosto z kranu

 2016-08-17 14:00 
pixabay.com

pixabay.com

Prawie połowa mieszkańców miast deklaruje picie wody z kranu. Olsztynianie są w tej dobrej sytuacji, że woda w stolicy Warmii i Mazur jest świetnej jakości.

Niedawno ukazały się wyniki badań dotyczące popularności "kranówki" za jednym z producentów filtrów do wody. Wynika z nich, że w ciągu dwóch lat jej popularność wzrosła niemal dwukrotnie. Wśród zalet wymieniana jest dostępność, cena oraz redukcja odpadów, czyli plastikowych opakowań.

O jakość wody nie muszą się martwić mieszkańcy Olsztyna. Choćby dlatego, że jest codziennie badana. Ale to nie wszystko.

- Olsztyńską wodę z kranu można pić bez przegotowania, ponieważ jest czysta bakteriologicznie - zapewnia Anita Chudzińska z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Jest czysta i zdrowa, a dodatkowo posiada znaczne ilości minerałów. Ze względu na zawartość sodu i potasu można ja zaliczyć do wód średniozmineralizowanych.

Laboratoryjnie składniki olsztyńskiej kranówki i popularnych wód butelkowanych, które można kupić w sklepach, tak naprawdę prawie się nie różnią. Olsztyńska woda zawiera porównywalny poziom mikroelementów, czyli wapnia, magnezu, sodu.

Latem dodatkowo z doskonałej, olsztyńskiej wody można korzystać nie tylko w domu. Na Starym Mieście ustawione są bowiem zdroje, z których bez przeszkód można pić choćby podczas upałów.
Ale z usług PWiK-u korzystają nie tylko olsztynianie. Podczas ostatnich kłopotów okolicznych gmin z jakością wody, wodociągowcy ze stolicy regionu napełniali i dostarczali 5-litrowe worki mieszkańcom pobliskich miejscowości.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu