Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Tu wykluwa się biznes

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości został oficjalnie otwarty. Docelowo znajdzie w nim miejsce i merytoryczne wsparcie od 30 do 50 młodych stażem przedsiębiorców.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Tu wykluwa się biznes

 2015-05-28 16:10 

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości został oficjalnie otwarty. Docelowo znajdzie w nim miejsce i merytoryczne wsparcie od 30 do 50 młodych stażem przedsiębiorców.

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości powstał w imponującym tempie – budowa, zgodnie z planem, trwała 15 miesięcy. Jeszcze w jej trakcie rozpoczęła się rekrutacja firm i osób zainteresowanych ulokowaniem w GIP swojej działalności.

 

Do tej pory do Fundacji Gospodarczej wpłynęło 35 wniosków. 31 firm wzięło udział w drugim etapie rekrutacji. 17 wniosków zostało zaopiniowanych przez Radę Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości – 16 z nich otrzymało pozytywną opinię. Najwyżej ocenione firmy wkrótce wprowadzą się do nowych biur w Inkubatorze. Kolejnych 11 wniosków zostanie przekazanych w najbliższych dniach do zaopiniowania Radzie GIP, a ich autorzy już wkrótce zaprezentują swoje innowacyjne pomysły przed komisją rekrutacyjną.

 

– Cieszy nas różnorodność profili branżowych firm ubiegających się o miejsce w GIP. Wśród początkujących przedsiębiorców z niebanalnymi i innowacyjnymi pomysłami na biznes są: architekci, projektanci wnętrz, informatycy, prawnicy, psychologowie, coachowie, psychodietetyk, marketerzy, firmy z branży energetycznej, medycznej i spedycyjnej. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu, które oferujemy w Inkubatorze, rozwiną swoją działalność i wypłyną na szerokie biznesowe wody – mówi Irena Muszkiewicz-Herok, Prezes Zarządu Fundacji Gospodarczej.

 

Miejsce w Inkubatorze znajdzie od 30 do 50 firm. Młodzi stażem przedsiębiorcy będę tu mieli do wyboru nowoczesne biura o powierzchni od 14,82 do 30,42 m kw. lub tzw. open space. Będzie też możliwość skorzystania z wirtualnego biura. GIP to nie tylko atrakcyjne biura wynajmowane na preferencyjnych warunkach. Lokatorzy GIP otrzymają też wsparcie doświadczonych doradców zawodowych, specjalistów ds. marketingu, coachów, mentorów, którzy swoją wiedzą będą służyć w ramach Multimedialnego Centrum Rozwoju. W Inkubatorze będzie też działał Ośrodek Wspierania Innowacji, do zadań którego będzie należało ułatwianie transferu wiedzy i  technologii, kojarzenie nauki z biznesem, udzielanie firmom zlokalizowanym w GIP informacji dotyczących np. ochrony własności intelektualnej czy komercjalizacji pomysłów.

 

– Zapraszamy do GIP kolejne firmy i osoby, które planują założenie działalności gospodarczej. Wierzymy, że Inkubator stanie się już wkrótce miejscem twórczej wymiany myśli i doświadczeń, tętniącym kreatywnym startupowym życiem – podsumowuje I. Muszkiewicz-Herok.

 

O miejsce w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości mogą ubiegać się firmy działające nie dłużej niż dwa lata oraz osoby, które chcą założyć własną działalność. W Inkubatorze mogą rozwijać się maksymalnie przez trzy lata.

 


Inkubator w liczbach

•       kubatura: 10100 m3

•       powierzchnia zabudowy: 1002 m2

•       powierzchnia całkowita: 2902 m2

•       powierzchnia  użytkowa: 1944,4 m2

•       powierzchnia biurowa: 2 x 646,4 m2

 

Na parterze zlokalizowano hol główny, recepcję i szatnię, sale konferencyjne i pomieszczenia gastronomiczne. Oba zespoły, konferencyjny i gastronomiczny mogą działać niezależnie w różnych porach.

Pozostałe dwie kondygnacje to lokale biurowe, pomieszczenia socjalne i porządkowe. Piętra połączone są klatkami schodowymi i windami.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu