Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Uroczyście otworzyli browar

elk.pl

Oficjalne otwarcie zakładu produkcji piwa w Ełku odbyło się 18 listopada 2016 roku. Już wkrótce Mazurski Browar dostępny będzie na lokalnym rynku gastronomicznym.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Uroczyście otworzyli browar

 2016-11-22 09:00 
elk.pl

elk.pl

Oficjalne otwarcie zakładu produkcji piwa w Ełku odbyło się 18 listopada 2016 roku. Już wkrótce Mazurski Browar dostępny będzie na lokalnym rynku gastronomicznym.

Zakład produkcyjny Mazurskiego Browaru zlokalizowany jest na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Okrężnej w Ełku. Inwestycja rozpoczęła się w grudniu 2015 roku.

Wydajność produkcji piwa w Browarze Mazurskim aktualnie wynosi 10 000 litrów miesięcznie, czyli 120 tys. litrów rocznie. Właściciel ma jednak w planach wzrost produkcji od 2017 roku do 500 tys. litrów rocznie.

Browar zatrudnia obecnie cztery osoby. Jednak wraz z realizacją drugiego etapu inwestycji planowany jest wzrost zatrudnienia do maksymalnie 8 osób. Do tej pory inwestycja kosztowała 3,5 mln zł.

Pierwsza warka piwa w Mazurskim Browarze ważona była od 5 października 2016 roku. Oficjalne otwarcie odbyło się 18 listopada o godz. 15:00 i połączone było z degustacją pierwszego wywarzonego w Ełku trunku.

Oferta Browaru Mazurskiego kierowana jest do klientów kanału gastronomicznego, czyli pubów i restauracji. Początkowo sprzedaż prowadzona będzie w opakowaniach typu KEG 10 – 50 litrów. Natomiast w planach jest również rozszerzenie oferty o opakowania bezzwrotne, tj. butelki 0,5 litra i part keg 5 litrów.

Ważone w Browarze Mazurskim piwo nie jest pasteryzowane, a proces produkcji jest rozłożony w czasie z zachowaniem minimum miesięcznego terminu leżakowania. Natomiast technologia wykorzystywana do produkcji tego popularnego trunku nie zagraża środowisku naturalnemu.

Browar Mazurski jest zakładem produkcji piwa o charakterze „kraftowym” czy inaczej „rzemieślniczym”… Co to oznacza?

Według Stowarzyszenia Browarników w USA browar „kraftowy” jest: mały, niezależny i tradycyjny. A jaki jest browar z Ełku? Przede wszystkim innowacyjny i przywiązany jednocześnie do tradycji ważenia piwa z wykorzystaniem najwyższych jakościowo słodów i innych składników, dzięki którym oferowany napój może być zróżnicowany produktowo i smakowo.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Podobne wiadomości

Browar Kociewski

2016-12-22, 09:26

Będą gotowi na WOŚP

2016-12-12, 11:00

Opinie (1)

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Metropolia.info nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Dodaj opinię
Twój nick

ocena: -57%

2016-11-26 10:27:51
Good job mankig it appear easy.

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu