Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Uruchomiono WCPR

W Gdańsku uruchomiono Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, do którego kierowane będą wszystkie połączenia wykonywane z Gdańska na numer alarmowy 112. To ważne wydarzenie w kontekście rozpoczynających się za trzy dni piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Uruchomiono WCPR

 2012-06-05 14:30 

W Gdańsku uruchomiono Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, do którego kierowane będą wszystkie połączenia wykonywane z Gdańska na numer alarmowy 112. To ważne wydarzenie w kontekście rozpoczynających się za trzy dni piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Operatorzy, którzy zatrudnieni zostali w WCPR biegle władają językami obcymi. Pracownicy Centrum przeszli niezbędne szkolenia przygotowujące m.in. do prowadzenia rozmów z osobami, które znalazły się w sytuacji kryzysowej i nie zawsze potrafią precyzyjnie przekazać informacje niezbędne do podjęcia działań ratunkowych. Przeszkoleni operatorzy – zatrudnieni w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim - odbierają już zgłoszenia, które po przyjęciu kierowane są do odpowiednich służb. Do tej pory połączenia wykonywane na numer 112 odbierane były przez dyżurnych w komendach policji lub straży pożarnej. Uruchomienie WCPR znacznie skróci czas oczekiwania na połączenie i umożliwi szybsze udzielenie pomocy oraz precyzyjne określenie miejsca zdarzenia.

W dniu dzisiejszym siedzibę WCPR na ulicy Sosnowej 2 odwiedził wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, który sprawdził działanie  systemu. Od momentu uruchomienia Centrum, które nastąpiło 4 czerwca o godz. 16.10 odnotowano kilkaset połączeń z numerem 112.

Na razie WCPR obejmie swoim zasięgiem teren Gdańska. W pozostałych powiatach województwa pomorskiego numer 112 będzie nadal odbierany przez dyżurnych policji lub straży pożarnej. Zgodnie z planami objęcie systemem całego województwa pomorskiego powinno nastąpić do końca 2013 roku.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu