Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

W Olsztynie pokażą Enigmę

materiały prasowe

Niezwykła wystawa w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Tylko przez kilka godzin będzie można oglądać najsłynniejszą maszynę szyfrującą świata.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

W Olsztynie pokażą Enigmę

 2016-09-15 07:00 
materiały prasowe

materiały prasowe

Niezwykła wystawa w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Tylko przez kilka godzin będzie można oglądać najsłynniejszą maszynę szyfrującą świata.

Złamanie szyfru niemieckiego urządzenia jest uznawane za jedno z przełomowych wydarzeń II wojny światowej. Historycy, którzy usiłują oszacować wpływ złamania szyfru Enigmy na losy wojny, twierdzą, że wyczyn trójki młodych polskich deszyfrantów skrócił wojnę o około trzy lata. A wystarczy przypomnieć, że tylko rok wojny kosztował świat około 10 milionów istnień ludzkich.

Oryginalny egzemplarz Enigmy będzie można oglądać jedynie w piątek (16 września) od 10:00 do 16:00. Warto zajrzeć do Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Trylińskiego 2.

Piątek to jednocześnie dzień otwarcia wystawy zatytułowanej "Enigma. Odszyfrować zwycięstwo", która jest poświęcona polskim naukowcom i matematykom. Ta będzie w OPNT do 11 listopada. Wstęp jest darmowy.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu