Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Wicewojewoda spotkał się z rolnikami

fot. Kamil Olszewski

Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski spotkał się 19 sierpnia z reprezentacją rolników z Warmii i Mazur. Głównym poruszanym tematem było jak najszybsze uruchomienie komisji szacujących straty i wystąpienie o uznanie klęski w rolnictwie.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Wicewojewoda spotkał się z rolnikami

 2016-08-23 09:00 
fot. Kamil Olszewski

fot. Kamil Olszewski

Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski spotkał się 19 sierpnia z reprezentacją rolników z Warmii i Mazur. Głównym poruszanym tematem było jak najszybsze uruchomienie komisji szacujących straty i wystąpienie o uznanie klęski w rolnictwie.

W spotkaniu uczestniczyli jako reprezentanci rolników: Wojciech Hołownia, Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Producentów Rolnych, Waldemar Sekściński, wiceprezes WMZPR, Jan Heichel, Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, Romuald Tański, wiceprezes WMIR, Marek Kuźniewski z Zarządu WMIR oraz Witold Ciereszko, „Solidarność” Rolników Indywidualnych. Rolnicy złożyli na ręce wicewojewody list do wojewody warmińsko-mazurskiego, w którym wnioskują o jak najszybsze uruchomienie komisji szacującej straty spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wystąpienie o uznanie klęski w rolnictwie.

Rolnicy z Warmii i Mazur nie mają lekko. Jeszcze nie otrząsnęli się ze strat po ubiegłorocznej suszy, a już w tym roku muszą liczyć straty ze względu na ciągłe opady deszczu. co uniemożliwia wjechanie ciężkim sprzętem na podmokłe pola. Obecnie, jak stwierdzili rolnicy, w regionie udało się zebrać 46 procent plonów. Jak mówią, sytuacja jest krytyczna.

Przedstawiciele rolników z Warmii i Mazur żądają również wydłużenia spłaty rat wykupu ziemi do 25 lat, umorzenia całorocznego czynszu dzierżawnego, umorzenia III i IV raty podatku rolnego, prolongaty kredytów, niezwłocznego uruchomienia kredytów klęskowych, przyspieszenia wypłat dopłat bezpośrednich do końca 2016 r. oraz odstąpienia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od sankcji z tytułu niezrealizowanych programów rolnośrodowiskowych.Wspólnie ustalono zwiększenie mobilizacji wśród władz samorządowych, aby przyśpieszyć uruchomienie prac komisji badającej straty. Dodatkowo ustalono, aby spotkania reprezentacji rolników z przedstawicielami władz rządowych w terenie odbywały się cyklicznie.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu