Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Wiosna w GL6 już za tydzień!

11 marca startują wiosenne rozgrywki największej amatorskiej ligi piłki nożnej na Pomorzu.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Wiosna w GL6 już za tydzień!

 2013-03-03 06:00 

fot. www.gl6.futbolowo.pl

Ł.Krzemińskimoje artykuly

11 marca startują wiosenne rozgrywki największej amatorskiej ligi piłki nożnej na Pomorzu.

To już kolejna edycja GL6. Z sezonu na sezon rozgrywki cieszą się coraz większą popularnością. Na sportowej mapie Pomorza to znaczące wydarzenie.

- Skupiamy w naszych rozgrywkach ponad 1000 zawodników. Dysponujemy najlepszą bazą do rozgrywania spotkań. Dla drużyn sześcioosobowych nie ma lepszych warunków na Pomorzu – mówi Maciej Faltyński organizator rozgrywek.

Właśnie bazą sportową GL6 wygrywa z innymi rozgrywkami w regionie. Dwa sztuczne boiska to spory atut. Pozostała infrastruktura a więc m.in. szatnie, sędziowie to także wysoki poziom. Dzięki temu większa połowa drużyn, które na wiosnę przystąpią do rozgrywek uczestniczy w zmaganiach na gdyńskiej Checzy już od kilku sezonów.

Jeszcze jesienią Organizatorzy zapowiadali reorganizację rozgrywek. Wiosną na zespoły czeka kilka nowości.

- Przede wszystkim chcemy się rozwijać i coraz bardziej dostosowywać rozgrywki do potrzeb naszych uczestników – mówi Faltyński. – W tym roku zmniejszyliśmy nieco liczbę drużyn. Dzięki temu w Ekstraklasie i I Lidze liczymy jeszcze bardziej na podniesienie poziomu piłkarskiego.

To jednak nie wszystkie zmiany.

- Od tego sezonu nie będzie już wypełniania protokołów meczowych przed meczami – czytamy na oficjalnej stronie ligi www.gl6.futbolowo.pl. – Wszystkie drużyny już przed sezonem musiały wysłać listę zawodników, choć organizatorzy zastrzegają, że w trakcie sezonu można dopisywać osoby do zespołu. Ponadto drużyny z Ekstraklasy i I ligi muszą już posiadać jednakowe koszulki z numerami.

Liga startuje już 11 marca i potrwa do połowy czerwca.

- Cieszy nas to, że zawodnicy grający w naszych rozgrywkach już na kilka tygodni przed startem rozgrywek żyją GL6 – przekonują Organizatorzy. – Przychodzą, pytają, odwiedzają stronę internetową. Tworzą już pewną grupę osób, a trzeba pamiętać, że wciąż dołączają nowi i w tym sezonie także zobaczymy całkiem nowe drużyny.

 

Jeszcze 6 wolnych miejsc w GL6!

Sezon GL6 startuje już 11 marca. Jak informują organizatorzy są jeszcze wolne miejsca w najniższej klasie rozgrywkowej, a więc III lidze. Jak czytamy na oficjalnej stronie takich miejsc jest jeszcze 6. Nowe zespoły mogą zgłaszać się wysyłać e-maila na adres:biuro@checzgdynia.pl. Kolejne etapy procedury przyjęcia nowej drużyny także na stronie ligi www.gl6.futbolowo.pl.


Puchar Zimowy - ćwierćfinały

Znamy już dwa zespoły, które awansowały do półfinałów Pucharu Zimowego. To Ejsmond Club i JR Pogórze. W czwartek kolejne dwa mecze ćwierćfinałowe.:

- g.21.00 Classic-Joga Bonito

- g.20.00 Chopina Wejherowo-Skok Stefczyka

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu