Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Wyniki konkursu na aktywizację wsi

pixabay.com

Znamy już organizacje, które będą realizować projekty z zakresu aktywizacji społeczności lokalnych na obszarach wiejskich regionu w 2016 roku.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Wyniki konkursu na aktywizację wsi

 2016-02-29 16:00 
pixabay.com

pixabay.com

Znamy już organizacje, które będą realizować projekty z zakresu aktywizacji społeczności lokalnych na obszarach wiejskich regionu w 2016 roku.

Z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego dofinansowanych zostanie 11 zadań na łączną kwotę 60 tys. zł.

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zatwierdził już rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert. Maksymalna kwota dotacji to 6 tys. zł. Dofinasowany zostanie m.in. zlot miłośników aniołów w Aniołowie, święto mleka w Mlecznej Wsi Giże czy powrót Juranda do Spychowa (szczegółowa lista znajduje się w załączniku pod tekstem).

Zakres tematyczny – czyli jakiego rodzaju projekty mogły otrzymać dofinansowanie:

  • Wspieranie przedsięwzięć mających na celu poprawę estetyki przestrzeni publicznej w sołectwach biorących udział w Programie Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” w szczególności poprzez: trwałe nasadzenia z wykorzystaniem roślinności wieloletniej, charakterystycznej dla krajobrazu wiejskiego (wymagany szkic, projekt, rysunek, plan nasadzeń oraz opis, legenda w zakresie wykorzystanego materiału, roślinności),upiększanie miejscowości w sposób trwały z wykorzystaniem motywów charakterystycznych dla wsi np. poprzez umiejscowienie rzeźb, map, tablic, witaczy (wymagany szkic, projekt, rysunek oraz opis, legenda w zakresie wykorzystanego materiału, pozycji napisów).
  • Wspieranie przedsięwzięć mających na celu rozwój już istniejących wsi tematycznych w sołectwach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Działanie dotyczy wyłącznie: organizowania pokazów, konkursów, wydarzeń charakterystycznych dla miejscowości tematycznych, związanych z tematem wiodącym wioski tematycznej, promowania wioski tematycznej z wykorzystaniem różnorodnych środków przekazu, wzbogacenia i rozszerzenia oferty wsi tematycznej.
  • Wspieranie przedsięwzięć nieinwestycyjnych ujętych w Planie Odnowy Miejscowości wpływających na wzrost kapitału społecznego i ludzkiego w sołectwach biorących udział w Programie Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazuri Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”, z wyłączeniem festynów i imprez o podobnym charakterze.

Na realizację zadań z zakresu aktywizacji społeczności lokalnych na obszarach wiejskich, organizacja pozarządowa mogła złożyć maksymalnie dwie oferty.

Wykaz podmiotów którym udziela się dotacji 2016 - doc

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu