Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Wypowiedzili wojnę papierosom

pixabay.com

Zakaz palenia na przystankach, w parkach oraz nad jeziorem. W Olsztynie wchodzi w życie uchwała o rozszerzeniu strefy wolnej od dymu tytoniowego.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Wypowiedzili wojnę papierosom

 2017-01-26 09:00 
pixabay.com

pixabay.com

Zakaz palenia na przystankach, w parkach oraz nad jeziorem. W Olsztynie wchodzi w życie uchwała o rozszerzeniu strefy wolnej od dymu tytoniowego.

Podczas grudniowej sesji olsztyńska Rada Miasta przyjęła uchwałę o rozszerzeniu w granicach administracyjnych miasta Olsztyna katalogu miejsc przeznaczonych do użytku publicznego jako strefy wolnej od dymu tytoniowego, pary z papierosów elektronicznych i substancji uwalnianych za pomocą nowatorskiego wyrobu tytoniowego. Nowe przepisy weszły w życie we wtorek 24 stycznia.

Do  katalogu miejsc wolnych od dymu tytoniowego włączono przystanki autobusowe i tramwajowe komunikacji miejskiej, tereny wyznaczone na siłownie plenerowe oraz  place zabaw. Zgodnie z preferencjami mieszkańców miejscem wolnym od dymu tytoniowego jest również Park Centralny, Park im. Kusocińskiego, Park Jakubowo, Park Podzamcze oraz obszar Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel". W strefach wolnych od dymu obowiązuje całkowity zakaz palenia zarówno tradycyjnych wyrobów tytoniowych, jak również papierosów elektronicznych.

Uchwała  została poprzedzona konsultacjami społecznymi, które miały na celu poznanie opinii mieszkańców na temat strefy wolnej od tytoniu. Wśród propozycji zgłaszanych przez Olsztynian znalazł się teren plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel.

Uchwała wpisuje się w działania z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia będące zadaniem własnym miasta, a także jest zgodna z programem rządowym ograniczenia zdrowotnych następstw palenia tytoniu na lata 2014-2018.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu