Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Znów policzą ptaki

pixabay.com

Mazurski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na kolejną edycję Zimowego Ptakoliczenia. Zainteresowane osoby będą mogły wziąć udział w ornitologicznej wycieczce, która odbędzie się w sobotę 28 stycznia o godzinie 10.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Znów policzą ptaki

 2017-01-13 12:00 
pixabay.com

pixabay.com

Mazurski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na kolejną edycję Zimowego Ptakoliczenia. Zainteresowane osoby będą mogły wziąć udział w ornitologicznej wycieczce, która odbędzie się w sobotę 28 stycznia o godzinie 10.

Trasa wycieczki, podobnie jak w latach ubiegłych, przebiegać będzie przez miejscowość Krutyń. Spacer rozpocznie się przed siedzibą Mazurskiego Parku Krajobrazowego (Krutyń 66). Następnie wzdłuż głównej drogi (niedaleko mostu na rzece) w stronę wsi Krutyński Piecek. Powrót wokół miejscowości. Planowany czas spaceru to 1-1,5 godz. Na koniec podsumowanie spaceru w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Warto wziąć ciepłe obuwie i coś do notowania. Może również przydać się lornetka oraz telefon z czytnikiem kodów QR i dostępem do Internetu.

Zimowe Ptakoliczenie jest coroczną akcją organizowaną przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, w czasie której każdy może notować, ilu przedstawicieli którego gatunku odwiedza jego karmnik, ogród, skwer przed blokiem czy okoliczny park. Liczenie przeprowadzić można indywidualnie, w gronie znajomych, czy też podczas bezpłatnej wycieczki ornitologicznej z przewodnikiem.

W ramach Zimowego Ptakoliczenia pragniemy skupić się na tych gatunkach, które zimą można spotkać najbliżej człowieka. Dzięki wynikom dostarczanym przez uczestniczących w akcji wolontariuszy można tworzyć zestawienie najliczniej spotykanych o tej porze w parkach i ogrodach ptaków. Możliwe jest również zauważanie ciekawych zjawisk zachodzących w ptasim świecie. Np. w 2007 roku kwiczoł znalazł się na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o liczebność, a rok wcześniej zajmował pozycję 15. Dzięki ponad dwóm tysiącom wolontariuszy wiemy, że miał wówczas miejsce bardzo silny przelot kwiczołów (w niektórych miejscach widywano stada liczące kilkaset, a nawet powyżej tysiąca osobników).

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu