Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem

  Pogoda

  Kursy walut

  Kursy walut z dnia 2016-12-16

  Euro4.4253Spadek kursu-100%
  Dolar amerykański4.2296Spadek kursu-100%
  Funt5.2532Spadek kursu-100%
  Frank szwajcarski4.1152Spadek kursu-100%
  Zobacz więcej

  Kursy walut dostarcza

  NBP
  css_obrazki/lotto.jpg
  http://img.gwe24.pl/gazety/eb46.jpg

  Komunikacja

  MZK WejherowoSKM - Szybka Kolej Miejska
  PKPPKS Wejherowo
  Imprezy -> Weekend kaszubski w Rumi

  Weekend kaszubski w Rumi

  Gdzie i kiedy?

  Data: 2012-09-22 - 2012-09-23

  Miejsce: Port Rumia CH Auchan

  Wstęp: Wstęp wolny

  Nauka języka kaszubskiego, występy zespołów ludowych Redzanie i Morzanie, a także koncert Weroniki Korthals, i jarmark kaszubski to wybrane atrakcje weekendu kaszubskiego w Porcie Rumia CH Auchan.  22 i 23 września odbędzie się niepowtarzalna impreza promująca kaszubską  kulturę pod patronatem pani Burmistrz Miasta Rumi.

  Region Kaszub to jeden z najpiękniejszych w kraju. Malownicze krajobrazy, piękne jeziora, wzgórza, zatoka Pucka, a także Szwajcaria kaszubska są zaliczane do perełek na skalę krajową. Kaszubi mają swój język, tradycję i sztukę. Tożsamość kaszubska jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

  „Mam nadzieję, że takie imprezy jak weekend kaszubski sprawią, że mieszkańcy Rumi i okolic będą chętniej sięgali do historii i poznawali swoje korzenie. Zależy mi także na promocji lokalnych twórców i artystów, dla których to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swoich wyrobów.” – powiedziała Elżbieta Rogala-Kończak, Burmistrz Miasta Rumi.

  W trakcie weekendu kaszubskiego „Modne Kaszebe” wystąpią zespoły regionalne w strojach ludowych. W sobotę na scenie zaprezentuje się zespół Redzanie. Ich koncert poprzedzą uroczyste obchody jubileuszu 20-lecia istnienia Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Redzie. O godzinie 17.00 odbędzie się koncert i nauka języka kaszubskiego z zespołem C.Z.A.D. A w niedzielę wystąpi zespół Morzanie, kapela Kleka, a także Weronika Korthals z zespołem.

  Podczas weekendu kaszubskiego będzie można również oglądać wystawę wielkoformatowych zdjęć  Zygmunta Pałasza „Kaszuby w obiektywie”. Imprezie będzie towarzyszyła wystawa prac malarskich artystów z Koła Pasji Twórczej w Bolszewie. Ogromną atrakcją będzie jarmark lokalnych twórców, a na nim rękodzieła, takie jak haftowane obrusy, wyroby garncarskie, tabakierki i wiele innych.

  Impreza „Modne Kaszebe – weekend kaszubski” potrwa dwa dni - 22 i 23 września w godzinach 13.00-19.00 w Porcie Rumia CH Auchan w Rumi.

   Patronat honorowy nad akcją objęła Pani Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz Miasta Rumi.

  
  © Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
  Wszelkie prawa zastrzeżone
  RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
  MediaSMobile | Bild Press
  PartnerzyKontaktO portalu